Zatrzymano migrantów, którzy udawali kibiców

Zatrzymano migrantów, którzy udawali kibiców

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-08-09

Ukraińska policja i służby graniczne zatrzymały trzy grupy nielegalnych migrantów z Azji. Zmierzali oni z Rosji do Unii Europejskiej, gdzie wcześniej udali się jako kibice mistrzostw świata w piłce nożnej.

Zatrzymani w Kijowie

"Największą, 24-osobową grupę zatrzymano w środę w Kijowie. Są to obywatele Bangladeszu. Ustalono, że najpierw przybyli oni do Rosji na piłkarskie mistrzostwa świata, a następnie trafili na terytorium naszego państwa z ominięciem granicznych punktów kontrolnych. Z Ukrainy cudzoziemcy ci chcieli nielegalnie przedostać się do państw strefy Schengen ogłosiła kijowska policja" - informuje RMF FM.

Kolejne dwie grupy, ośmiu obywateli Bangladeszu i pięciu Wietnamczyków, zatrzymano w obwodzie charkowskim. Oni również dotarli na Ukrainę z Rosji, gdzie byli gośćmi piłkarskich mistrzostw - poinformowano w komunikacie ukraińskiej Straży Granicznej.

Akcja "Migrant"

Na Ukrainie od lipca do końca sierpnia trwa akcja "Migrant" związana ze spodziewanym wzmożonym napływem nielegalnych imigrantów. Ogłaszając tę akcję, władze w Kijowie wyjaśniały, że jest ona skierowana m.in. przeciwko migrantom, którzy dotarli do Rosji jako kibice piłkarscy, by potem udać się do Europy Zachodniej.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.