Kibice mają dużo energii. Jak z niej skorzystać?

Kibice mają dużo energii. Jak z niej skorzystać?

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-06-29

Tak, jak ogromnym wydarzeniem wymagającym przygotowań jest dla piłkarzy każdy sportowy turniej, tak dla kibiców jest to zawsze okazja do wykorzystania i wygenerowania większej dawki energii… oby pozytywnej, prawda? Kilka tygodni Mundialu to dla zagorzałych kibiców intensywny czas, w którym pochłaniają więcej energii, dużo więcej energii generują i zużywają.

Kibic i jego zwyczaje

Atrybuty domowego kibicowania to nie tylko odpowiednie kolory gadżetów i kolorowy makijaż. Fan piłki nożnej otacza się też odpowiednim sprzętem elektronicznym i pysznym jedzeniem, które pozwala znieść lepsze… i gorsze momenty meczu. Niezdrowe przekąski i napoje to naprawdę sporo nadprogramowych kalorii. Standardowy zestaw: napój gazowany, chipsy, orzeszki to nawet 2000 kcal! Zajadanie goli i porażek może wydać się uzasadnione, kiedy weźmiemy pod uwagę zużycie kalorii podczas intensywnego kibicowania. Radość ze strzelonego gola pozwala spalić  około 80 kcal. Tracimy je także podczas stresującej sytuacji i podobną liczbę możemy poświęcić denerwując się na decyzję sędziego. Podsumowując, intensywnie przeżywany mecz naszej ulubionej drużyny to utrata nawet 700 kcal!

Najbardziej energetyczne kibicowanie

Zdecydowanie najbardziej energetyczne kibicowanie to takie, kiedy przez całe 90 minut skaczemy, śpiewamy i dopingujemy naszą drużynę na stadionie. Jedną z najbardziej aktywnych form jest np. fala meksykańska. W związku z tym, że dorosły mężczyzna uwalnia ciepło o wartości 293kJ podczas godziny, można porównać jego energię do żarówki 80 W. Jeśli na dużym stadionie kilkadziesiąt tysięcy osób wykona falę meksykańską mogą taką energię wygenerować w o wiele krótszym czasie. Istnieją na świecie stadiony zasilane po części prądem wytworzonym dzięki aktywności piłkarzy. Być może warto byłoby postawić też na energię, którą mogą wyprodukować kibice?

Energia do Mundialu

Oprócz energii, którą zajada kibic i tej, którą mógłby wyprodukować, bardzo istotna jest energia elektryczna, której potrzebujemy, żeby obejrzeć wszystkie 64 mecze turnieju. Lekko licząc spędzimy wtedy ponad 100 godzin przed telewizorem. Na szczęście ten rodzaj sprzętu potrzebuje niewielkiej ilości energii i jeden mecz to koszt zaledwie kilku groszy. Jeśli jednak podczas meczu oświetlimy pokój, często otwieramy lodówkę i pieczemy kolejną porcję frytek, wydatki mogą wzrosnąć.

Dodatkowa energia

Pocieszeniem po przegranym meczu może być wyjątkowa i skrojona na Mundial oferta Po Prostu Energia, dzięki której w Twoim domu jest tańszy prąd. Zmiana sprzedawcy prądu gwarantuje oszczędności. Czy to nie wystarczające zwycięstwo?

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.