UEFA zniosła całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach

UEFA zniosła całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach

Piro Shop
Komentarze (2) 2018-06-27

UEFA zniosła całkowity zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na stadionach i wokół nich podczas trwania meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Nowe zasady będą obowiązywały od obecnego sezonu 2018/2019.

Koniec z zakazem spożywania alkoholu

Decyzję o zniesieniu zakazu sprzedaży alkoholu na stadionie i wokół niego podjął Komitet Wykonawczy UEFA na posiedzeniu w Kijowie.

Co to oznacza dla kibiców?

Podjęta decyzja oznacza, iż o tym, czy na stadionie będzie można kupić alkohol, zadecydują przepisy prawa krajowego i lokalnego. W rezultacie alkohol będzie sprzedawany w krajach, w których można go spożywać na trybunach, takich jak Niemcy.

Sytuacja kibiców w państwach zakazujących spożywania napojów alkoholowych na trybunach, np. w Anglii, ulegnie zmianie w ten sposób, iż kibice będą mogli napić się piwa lub innego alkoholu w hali stadionu, będą go jednak musieli spożyć przed zajęciem miejsc.

W Polsce nie więcej niż 3,5%

W naszym kraju zastosowanie będzie miała ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Dla polskich kibiców oznacza to, iż podczas meczów LE i LM rozgrywanych na polskich stadionach, będą mogli kupić i napić się napoju alkoholowego o stężeniu nie wyższym niż 3,5%. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy mecz zostanie zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku.

fot. mirror.co.uk

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Weronika Marciniak 2018-07-03 08:45:53

Moim zdaniem, to nie jest dobry pomysł. Wiadomo jak w Polsce się zachowują kibice malopolskie.dziennikarstwoobywatelskie.pl/napad-na-nastolatka-ze-skutkiem-smiertelnym Teraz dodajmy do tego alkohol i zagrożenie wzrasta kilkukrotnie. Także przepis ten może zostać wprowadzony tak szybko jak został wycofany.

Robin 2018-06-30 17:45:21

Fajnie jakby na turnieju MŚ u20 w przyszłym roku można było by się napić piwka. Bo na ME u21 rok temu lali tylko bezalkoholowego Carlsberga. Bleee.