MŚ: Traktorem na mundial

2018-06-22

Bardzo oryginalny środek transportu wybrali trzej kibice reprezentacji Szwajcarii - na rosyjski mundial wybrali się zabytkowym traktorem Buehrera z 1964 roku. Ich podróż przez Niemcy i Polskę do Kaliningradu trwała łącznie aż 11 dni. Poruszali się z "zawrotną" prędkością 30 km/h. Wyprawie liczącej blisko 2000 km przyświecał szczytny cel.

Trasa Lucerna - Kaliningrad

"Trzech Szwajcarów (dwóch 55-latków - Beat Studer i Werner Zimmermann oraz 67-letni Josef Wyer) uznało, że czas najwyższy zrobić coś dla innych. Dlatego też na mecz z Serbią w Kaliningradzie udali się zabytkowym traktorem z 1964 roku. Trasa maszyny z sześciocylindrowym silnikiem rozpoczęła się w Lucernie. Pomalowany na czerwono pojazd, udekorowany dodatkowo flagami, ruszył w kierunku Berlina, później Elbląga, by zakończyć kurs w Kaliningradzie, gdzie Helweci w piątek zmierzą się z Serbami" - informuje Super Express.

Szczytny cel wyprawy

Cały dochód uzyskany przez Szwajcarów zostanie przeznaczony na fundację "Freude herrscht", która zajmuje się zachęcaniem młodzieży do uprawiania sportu oraz krzewieniem zdrowego stylu życia.

W piątek kolejny mecz Helwetów

W piątek Szwajcarzy zagrają w Kaliningradzie z Serbią. Rywalizację w fazie grupowej zamkną spotkaniem z Kostaryką, które odbędzie się 27 czerwca o godzinie 20:00 w Niżnym Nowogrodzie. W pierwszym swoim spotkaniu na mistrzostwach niespodziewanie zremisowali z Brazylią 1:1.

iparts.pl