MŚ: Kibice Kolumbii mają kłopoty

MŚ: Kibice Kolumbii mają kłopoty

Piro Shop
Komentarze (3) 2018-06-22

Przed meczem Polska - Kolumbia media w kraju naszego najbliższego rywala żyją historią jednego z kibiców. Luiz Felipe Gomez oszukał ochronę i podczas meczu z Japonią wraz z przyjaciółmi popijał na trybunach wódkę wniesioną na obiekt... w lornetce. Swoim wyczynem pochwalił się w internecie. Nie był to jednak zbyt dobry pomysł. Niewinny z pozoru wybryk ma poważne konsekwencje.

Wódka w lornetce

"To miało być raczej wesołe nagranie grupy kibiców, która 19 czerwca udała się na pierwszy mecz Kolumbii na mistrzostwach świata. W Sarańsku ich drużyna grała z Japonią. Na filmie widać jak znajdujący się na trybunach fani odkręcają okular lornetki, a do nakrętki wlewają płyn, ciesząc się, że udało im się wejść na stadion z trunkiem. Jest też kilka komentarzy co do poziomu zabezpieczenia meczów" - można przeczytać na sport.pl.

Zwolnienie z pracy

Film zamieszczony w mediach społecznościowych obejrzał też pracodawca jednej ze znajdujących się na nim osób. Okazało się, że to jego bohater jest pracownikiem państwowych linii lotniczych. Avianca Holdings wydała oświadczenie, że prezentowane tam zachowanie jest „sprzeczne z zasadami i wartościami firmy” i „naruszyło prawo i regulacje obowiązujące na MŚ”. Dodało też informację o zwolnieniu pana Gomeza z pracy.

Reakcja ministerstwa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kolumbii potępiło nagranie. „Zachęcamy obywateli, którzy noszą koszulkę „La Tricolor” i reprezentują cały kraj do promowania szacunku i naszej kultury” – czytamy w oświadczeniu.

Koniec mundialowej przygody?

Kolumbijskie władze w porozumieniu z Rosjanami odpowiedzialnymi za organizację mundialu analizują odebranie kart kibica osobom występującym na filmie. Jeśli się to stanie - Kolumbijczycy nie bedą mogli zobaczyć meczu z Polską, który odbędzie się 24 czerwca w Kazaniu.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
antyrurki antyselfie 2018-06-23 02:16:31

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Jak byli takimi idiotami, że w ogóle wrzucili durny filmik na neta, to powinni jeszcze do łagrów trafić!

tęsknie za latami 90-tymi 2018-06-22 15:31:14

Jak popijali alkohol i nie mogli wytrzymać tylko musieli się popisywać przed całym, zamieszczając filmik w sieci to zgadzam się z jego pracodawcą zwolnić, następnie pozbawić karty kibica i oddać władimirowi, niech wyśle do łagru na 10 lat tam mu wybiją syfbuka z głowy i szpanowanie. Niestety takie mamy czasy, wszystko na pokaz (ale kupione na raty)

ja 2018-06-22 13:45:17

bzdura, a co jesli pili lemoniada, udajc, ze to alko?