Kibice GKS Jastrzębie uczcili pamięć zmarłego tragicznie górnika

Kibice GKS Jastrzębie uczcili pamięć zmarłego tragicznie górnika

Piro Shop
2018-05-15

Kibice GKS-u Jastrzębie uczcili pamięć górników, którzy zginęli podczas tragicznych wydarzeń w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Na mecz z Rozwojem Katowice ubrali się na czarno. Pod bramą kopalni zapłonęły race.

Wśród ofiar kibic GKS-u

Jedną z ofiar tragicznych wydarzeń w kopalni Zofiówka był 29-letni Łukasz, kibic GKS-u Jastrzębie, który był nazywany przez swoich kolegów „Tygrysem”. Feralnego dnia poszedł jak zwykle do pracy. Pod bramą kopalni czekała na niego żona. Mieli razem udać się na zbiórkę kibiców GKS-u Jastrzębie w Krakowie.

Ciało Łukasza zostało wydobyte z kopalni 3 godziny po tragicznych wydarzeniach. Kibice GKS-u opublikowali na Facebooku post, w którym oznajmili, iż cały czas mieli nadzieję, że nie należy ono do Łukasza. Niestety,  w ostatni piątek badania DNA potwierdziły tożsamość „Tygrysa”.

Minuta ciszy i race dla Łukasza

By uczcić pamięć Łukasza i pozostałych górników, kibice GKS-u Jastrzębie założyli czarne barwy na wyjazdowy mecz z  Rozwojem Katowice. Udali się następnie pod bramę kopalni Zofiówka, gdzie uhonorowali śp. Łukasza i innych kolegów z szychty minutą ciszy i odpalonymi racami.

fot. sport.nowiny.pl