fot. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno

Stadion Unii Leszno zapłonął na 80-te urodziny

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-05-11

Obecny rok jest szczególnie istotny dla klubu żużlowego Unia Leszno. Obchodzi on swoje 80-te urodziny. Sympatycy Unii postanowili uczcić jubileusz odpalając 80 rac wokół toru żużlowego na stadionie Smoczyka.

Huczne Urodziny

Wydarzenie zostało zorganizowane przez kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków klubu Unia Leszno, Leszczyńskich Patriotów oraz Ultras Unia Leszno. Osiemdziesiąte urodziny klubu świętowano poprzez odpalenie 80 rac wokół stadionu.

Żużlowy klub Unia Leszno został założony w 1938 roku w maju. Od tamtej daty minęło już osiemdziesiąt lat. Pierwotną nazwą zespołu był Leszczyński Klub Motocyklowy. Odpalenie osiemdziesięciu rac to tylko jeden z elementów wielkiego święta. Kibice zamierzają celebrować okrągłą rocznicę przez cały rok.

Memorial Alfreda Smoczyka

W najbliższą niedzielę o 18:00 odbędzie się Memorial Alfreda Smoczyka, na który zostali zaproszeni wszyscy byli trenerzy i zawodnicy klubu. W księgowości w siedzibie klubu czekają na nich darmowe bilety. Poprzednią edycję Memoriału wygrał Janusz Kołodziej, który nie znalazł się jednak na tegorocznej liście startowej. W obsadzie można będzie zobaczyć za to mistrza świata Jasona Doyle’a.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.