Rekordowa akcja niepełnosprawnych kibiców na meczu Śląska Wrocław

Rekordowa akcja niepełnosprawnych kibiców na meczu Śląska Wrocław

Piro Shop
Komentarze (1) 2018-05-09

W najbliższą sobotę, 12 maja br., podczas odbywającego się we Wrocławiu meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice planowane jest bicie nietypowego rekordu, w którym główną rolę mają odegrać niepełnosprawni kibice.

Z myślą o potrzebujących wsparcia

Nowy rekord świata będzie polegał na największej liczbie niepełnosprawnych kibiców obecnych na stadionie podczas meczu ligowego. Bieżący, jeszcze niepobity, rekord sprzed trzech lat należy do fanów… Śląska Wrocław i obejmuje dokładnie 1005 osób, które pojawiły się na jednym z ekstraklasowych spotkań.

Organizatorami przedsięwzięcia są 3 stowarzyszenia: Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, WKS-u Śląska Wrocław i Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Akcja wpisuje się w Tydzień Bez Barier i Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który miał miejsce 5 maja. Przy okazji warto zaznaczyć, że wrocławski Klub Kibiców Niepełnosprawnych obchodzi w bieżącym roku dziesięciolecie swojego istnienia.

Wspólna akcja klubu i kibiców

- Od początku naszej działalności współpracujemy ze Śląskiem Wrocław, natomiast akcja „Śląsk bez barier”, którą organizujemy, ma podkreślić, że od zawsze obiekty piłkarskie Śląska Wrocław, najpierw stadion przy ul. Oporowskiej a teraz Stadion Wrocław, były dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Klub zawsze wspierał osoby niepełnosprawne, czy to zrzeszone w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych lub też nie - mówi Paweł Parus, prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Aby zachęcić jak największą liczbę kibiców do przyjścia na mecz i bicia rekordu, każda osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem otrzymają darmową wejściówkę i obejrzą ligowe spotkanie za darmo. W celu uzyskania biletu trzeba wysłać imię, nazwisko i numer PESEL na adres e-mail: bilety@kkn.wroclaw.pl.

fot. SlaskWroclaw.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
pawelo 2018-05-16 03:01:17

bardzo ładnie Śląsk !!! szlachtena inicjatywa. ZS fc DG