Nic o nas bez nas

Nic o nas bez nas

Piro Shop
Komentarze (18) 2018-03-26

24 marca odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli grup kibicowskich, w którym udział wzięli reprezentanci większości klubów Ekstraklasy, I ligi oraz wielu drużyn z niższych szczebli piłkarskich rozgrywek.

Nowe pomysły Ekstraklasy oraz PZPN-u

Powodem tego spotkania ponad klubowymi podziałami, jest próba wprowadzenia w życie przez Komisję Ligi - organ Ekstraklasy S.A oraz Komisję Dyscyplinarną - organ PZPN-u, nowych wytycznych dotyczących postępowań dyscyplinarnych przeciwko kibicom piłkarskim w Polsce.

Wytyczne między innymi:

  • sankcjonują odpowiedzialność zbiorową wobec ogółu kibiców zasiadających na danej trybunie, bądź wręcz całej publiki danego stadionu

  • łamią podstawowe swobody obywatelskie, takie jak prawo do swobodnego przemieszczania się po kraju - wprowadzają zapisy dyskryminujące kibiców ze względu na miejsce zamieszkania

  • umożliwiają zamykanie stadionów za błahe przewinienia

  • wprowadzają drakońskie i niewspółmierne do owych przewinień kary finansowe dla klubów, przez co groźba zastosowania tychże sankcji przybiera wręcz formę szantażu wobec klubów.

Nic o nas bez nas

Wyznając zasadę "Nic o nas bez nas", jako kibice z całego kraju, wzywamy Ekstraklasę SA i podległą jej Komisję Ligi a także PZPN, do natychmiastowego wycofania się z proponowanych zapisów. W przeciwnym razie, jako zorganizowany ruch kibicowski, zmuszeni będziemy podjąć kroki prowadzące do ogólnopolskiego protestu, który w swej skrajnej formie może doprowadzić do całkowitego bojkotu rozgrywek i ich paraliżu.

 

Nie godzimy się na prymat pieniądza nad sportowymi emocjami, nie aprobujemy tego by walka o finansowe wpływy z praw telewizyjnych była ważniejsza od ludzi, którzy co tydzień przychodzą na stadiony kibicować swoim drużynom. Nie pozwolimy na sekowanie ruchu kibicowskiego za pomocą sankcji rodem z epoki totalitaryzmu i nie akceptujemy dyktatu Komisji Ligi i Komisji Dyscyplinarnej względem naszych klubów.

 

Proponowany sposób nakładania kar godzi zarówno w zorganizowane grupy kibiców, jak i tych którzy kibicują swym drużynom w sposób mniej żywiołowy, poza tak zwanymi sektorami fanatyków.

 

W obronie naszych wartości i praw nie zawahamy się podjąć kroków, które sprawią, że żenującej jakości produkt jakim jest polska piłka ligowa, straci jeszcze bardziej na widowisku i wątpliwym już teraz prestiżu. Wszystkie podmioty odpowiedzialne za sprzedaż praw, prowadzenie i transmitowanie rozgrywek: PZPN i Ekstraklasa S.A. oraz Canal+, Polsat, Eurosport, Eleven, TVP i regionalne ośrodki TVP winny mieć świadomość, że godząc w ruch kibicowski ugodzą równocześnie w finansowe podstawy rozgrywek ligowych. Przykłady z przeszłości i teraźniejszości jasno i dobitnie pokazują, że to właśnie zorganizowany ruch kibicowski nadaje kolorytu meczom piłkarskim, bez którego to ruchu i bez swoistej otoczki będącej dziełem najbardziej oddanych fanów, atmosfera na stadionach traci na atrakcyjności.

 

Protesty kibiców zawsze finalnie prowadziły i doprowadzą w przyszłości do spadku frekwencji, obniżenia wpływów dla klubów z tak zwanego dnia meczowego oraz spadku oglądalności transmisji telewizyjnych - a co za tym idzie, utraty środków finansowych od reklamodawców i sponsorów.

 

Wzywamy Ekstraklasę S.A. oraz PZPN, który tylko pozornie nie jest stroną wywołanego sporu, do wycofania się z proponowanych i nieakceptowalnych dla nas zapisów, jak również zmiany tych już istniejących i włączenia się w realny i konstruktywny dialog z naszym środowiskiem.


Nic o nas bez nas!

Podpisano:

Arka Gdynia
Beskid Andrychów
BKS Bielsko
Cracovia
Chemik Kędzierzyn
Czuwaj Przemyśl
Elana Toruń
GKS Jastrzębie
GKS Katowice
Górnik Łęczna
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Kotwica Kołobrzeg
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
Legia Warszawa
ŁKS Łódź
Motor Lublin
Odra Opole
Odra Wodzisław
Olimpia Elbląg
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Polonia Bytom
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Resovia
Ruch Chorzów
Sandecja Nowy Sącz
Stal Rzeszów
Stomil Olsztyn
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wigry Suwałki
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Lubin
Zawisza Bydgoszcz

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
HW1957 2018-04-06 07:07:32

Hutnik Warszawa też podpisał

fdfffd 2018-04-02 11:07:18

GKS Bełchatów też to podpisał, także nie wiem czemu go tu nie ma.

Aj. 2018-03-31 20:57:39

Wąs pomylił z pejsem, to jest największy problem Polski,koszerne scierwa najpierw mieczem wojują a potem od nich giną i plują jadem. To problem Polski flagi koszerne czcić????-ścierwa!!

HWDKibolom 2018-03-31 18:53:29

buahahahahahaha! To początek końca kibolstwa :)

Stara data 2018-03-31 06:32:03

Widzę na liście kluby których "kibice" mordują się nawzajem. Jeżeli mordowanie ludzi w imię dilerskich porachunków jest według was dobre to ja nie chcę należeć do takiego ruchu kibicowskuego

wąs 2018-03-29 10:26:46

Najwięksi wrogowie Polaków to Wisła Kraków. Milicyjne syny tylko czekają żeby wbić nóż w plecy. Żadnych konszachtów z esbeckimi konfidentami. Trzeba oddzielić ziarno od plew.

RTS 2018-03-28 16:24:55

Brakuje mi jeszcze jednego punktu... dotyczącego środków pirotechnicznych.

asd 2018-03-27 22:18:21

@Normalny: Polaków z małej litery, Rosjan z wielkiej.

Normalny 2018-03-27 18:41:32

Przestań chłopie ćpać pewnie jakis banderowiec przyszywany polak zamilcz i idz bron swojej ukry przed Rosjanami Twoja głupota powaliła kazdego

Brat 2018-03-27 13:54:29

AMEN!:)

waszaglupotapowala! 2018-03-27 13:45:39

sami plujecie na Polske i godlo... glupiec glupca glupota przebija... juz pseudopatrioci dali pokaz swoich mozliwosci... marsz niepodleglosci kilka lat temu... zebrani spiewaja hymn Polski, gdy zostala zainicjowana trzecia zwrotka nagle sie cisza zrobila (doslowinie kilku z kilkudziesieciu zebranych znalo kolejne wersy, wideo bylo dostepne na YT)... nie chodzi mi o to ze macie go znac, tylko ze nawciskal wam ktos smieci do glow i biegacie jak na sranie powtarzajac wyswechtane frazesy goraczkujac sie przy tym... zamiast zamachiwac sie na wyimaginowanego wroga, przestancie czynic drugiemu co wam niemile.

Zigi 2018-03-27 06:49:41

Lewacy na Polonii to CWKS-owy mit od lat. Odwracanie ogona przez komuszki z CWKS. A w kwestii owego spotkania to zacna inicjatywa. Szkoda, ze nie było tam jeszcze kilkudziesięciu innych klubów, ale zapewne wszystkie popierają to wystąpienie.

We wins only TOGETHER ale UNITED!!! 2018-03-26 23:24:36

Ciekawy- nad tym samym się zastanawiałem... Przecież te drużyny też mają swoje ekipy... Nie mówię tu oczywiście o lewackiej części Polonii, bo to jest żenada i śmiech na sali, ale Polonia ma też prawicową ekipę i powinna ona tam być, razem z Bełchatowem i Podbeskidziem. Nie widzę też problemu by zaprosić kogoś np z Termalici, wszak tutaj chodzi o wspólną, kibicowską sprawę! Pozdro!

Ja śni epan 2018-03-26 21:41:58

Jak pisali byli tam szanowani kibice

Normalny Myślacy Kibol 2018-03-26 21:41:30

Co racja to racja wiekszego wroga ojczyzny nie znajdziecie w kosie druzyny przeciwnej lecz np w ukraincu ktory wielbi bandere w rosjaninie , arabie itp ktory pluje na nasza flage na nasze godlo na nasz kraj na nasze wyznanie czasami snie o Zjednoczonej Scenie Kibicowskiej nie przeciwko swojemu bratu gdyz kazdy Polak jest nasym bratem nie chce pisac tutaj o Kodziazach , antifach itp zdrajcach ktorzy tylko marza by nas sprzedac europie tak jak to zrobili w Jałcie Brytyjczycy z amerykanami ....

Ciekawy 2018-03-26 19:47:51

Dlaczego na liście nie ma Polonii Warszawa, Podbeskidzia, GKS Bełchatów?

AntyNSR 2018-03-26 13:02:57

A Bałtyk NSR czemu nie podpisał?

Od Bałtyku po Bieszczady, na Kiboli nie ma rady!!! 2018-03-26 11:47:18

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że Kibice pomimo różnych kos i rozłamów, potrafią razem się zjednoczyć, we wspólnej, słusznej sprawie. Szkoda, że nie mogłoby tak zostać na co dzień... Wszyscy jesteśmy Kibicami, Polakami, szanujmy się i walczmy z honorem. Zamiast szukać wroga w kibicu konkurencyjnego klubu, pomyślmy ilu wokół jest wrogów Polski i Polskości...