Zadyma na meczu koszykówki w Sosnowcu

prś

2018-03-15

Po meczu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Ruda Śląska kibice gości zostali zaatakowani na trybunie hali sportowej. Fani Pogoni leczą teraz rany, a klub z Sosnowca otrzymał już karę od Polskiego Związku Koszykówki.

 

Do Sosnowca na mecz koszykówki wybrała się grupa kibiców II-ligowej Pogoni Ruda Śląska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 97:72. Po syrenie kończącej mecz do hali przy ulicy Żeromskiego przybyła grupa kibiców Zagłębia i zaatakowała fanów z Rudy Śląskiej.

Złamane żebra i nos

„Klub potwierdza, że grupa zamaskowanych chuliganów wtargnęła po zakończeniu meczu na halę, na której rozgrywany był w/w mecz i zaatakowała kibiców z Rudy Śląskiej” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

 

Jeden z kibiców gości ma złamane trzy żebra, nos, uszkodzone kolano oraz wybity ząb. Kibice Pogoni, zarzucają organizatorom fatalną organizację spotkania i brak pomocy dla poszkodowanych po opisanych wydarzeniach kibiców.

Hala zamknięta

Z powodu incydentu hala, na której swoje spotkania rozgrywa Zagłębie, zostanie na najbliższe spotkanie decyzją PZKOSZ zamknięta dla publiczności.





Komentarze (31)

Wons - 2018-03-25 16:53:52

Wsrod ekipy pogoni obecni latos hetman holek wszyscy zaliczyli KO taka to ekipa pilnikow


FCMikołów - 2018-03-24 22:47:57

Sosnowiec to cipy do bicia


HWDKibolom - 2018-03-24 11:05:18

co za ciapate sosnowieckie bydło kibolskie


Bolo - 2018-03-22 02:38:18

Ale Olo to jest do qrwy nędzy 2 liga koszykówki. Na mecze przychodzi po 50 osób w tym rodziny koszykarzy z dziećmi. Koszykówka całkowicie na Śląsku wymarła, a takie ameby umysłowe sprawią, ze i te 50 osób przestanie chodzić. Poza tym co ma sytuacja w Rudzie i walka 2 największych FC Górnika i Ruchu do obijania 13 pikników w hali bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Następnym razem wjedzie tam jakiś Ahmed obwiazany ładunkami wybuchowymi i wysadzi to w powietrze.


Olo - 2018-03-21 15:28:22

Bolo, ale dyrdymały piszesz. Zagłębie wjechało w 13 biednych ultrasów, którzy nie wiedzieli na co się piszą przyjeżdżając bez wahadła do Sosnowca. Pewnie myśleli że ich tutaj kochają. A co do HONORU, to spójrz co się dzieje w Rudzie. Zabójstwa kibiców, walki na ostry sprzęt, obijanie w piętnastu jednego. A więc nie bądźmy hipokrytami..


Bolo - 2018-03-20 21:25:28

HFA czy Ty głąbie rozróżniasz co to Ultras, a co to Hool's? Tam ma hali byli Ultrasi wymierającej ekipy, dla takich ekip szczytem możliwości jest zebranie 13 osób i pojechanie na teren odwiecznego wroga. Wątpię, że byś się na takie coś odważył. Za sam fakt, ze się pojawili w tak małej liczbie na hali bez ochrony i policji zasługuje na szacunek. A Zagłębie jakby miało trochę honoru, to podbiłoby i zaproponowało starcie 13 vs 13 a nie wjeżdzało w kominiarsch z zaskoczenia w trzykrotnej przewadze i katowało ultrasa.


Bolo - 2018-03-20 21:24:16

HFA czy Ty głąbie rozróżniasz co to Ultras, a co to Hool's? Tam ma hali byli Ultrasi wspierającej ekipy, dla takich ekip szczytem możliwości jest zebranie 13 osób i pojechanie na teren odwiecznego wroga. Wątpię, że byś się na takie coś odważył. Za sam fakt, ze się pojawili w tak małej liczbie na hali bez ochrony i policji zasługuje na szacunek. A Zagłębie jakby miało trochę honoru, to podbiłoby i zaproponowało starcie 13 vs 13 a nie wjeżdzało w kominiarsch z zaskoczenia w trzykrotnej przewadze i katowało ultrasa.


HFA - 2018-03-20 09:05:55

Krzyczeli, dostali koniec i kropka. Jak jedziesz na wyjazd do miasta gdzie są kibice innej drużyny i śpiewasz coś o swojej to możesz się liczyć, że nie każdemu przeciwnikowi się to spodoba... i możesz dostać w łeb. JA TU ŻADNEJ SENSACJI NIE WIDZĘ


Alex - 2018-03-20 06:26:16

Widziałem jak po meczu zamaskowani bandyci w barwach Zagłębia podbiegli do kobiety z Rudy Śląskiej która była z dzieckiem w wózku i zaczeli kopać w ten wózek aż się wywrócił. A matke zaczeli kopać po głowie. Zagłębie to frajerska ekipa.


Max - 2018-03-19 20:25:02

Pobić pikników na koszykówce to przegięcie bez względu na to co wykrzykiwali. Sosnowieckie gołębie to jednak frajerska ekipa.


Paweł K. - 2018-03-19 18:04:03

W kuluarach Ruch, Polonia Bytom przyznali się do chuligańskiej akcji z Zagłębiem i Legią przeciwko KSGKS. Był jeszcze Piast. Ale Piast w 30 osób zaczął kopać w śmietnik. A jak śmietnik się przewrócił, to Piast stanął w miejscu, bo nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji ;)


Marcin b - 2018-03-19 17:16:51

Strach z dzieciakami pojsc na turniej szachowy bo ZSH moze i tam szukac slabszych do bicia


inoróh - 2018-03-19 15:40:06

Podobno to róh hoszuf z bramek wyskoczył bo myślał że to żabole i im po żebrach skakał


ruda sl GKS - 2018-03-19 05:01:24

zaglebie i inni to biliscie sie i nie wiedzieliscie z kim?????????hahahhaahahah martyna to foto z hali pogoni ruda slaska


Belzebub - 2018-03-18 18:38:02

Czy to prawda że w całej akcji uczestniczyło 25 osób z Tedi Bojs ?


Tomek - 2018-03-18 15:40:26

A za obijanie piknikow Zaglebie dostalo jakies pkt do ligi chuliganow?


Zagłębie - 2018-03-18 14:35:25

sorki myśleliśmy że wy ze Szczecina nie z rudy


Na spokojnie - 2018-03-18 13:59:55

TY ZSH powoli to napisz chyba cały monitor popluty


Kronika - 2018-03-18 11:34:31

No to ustawka zaglebie vs pogon wygrana zaglebia po 30 sek ktore przejechalo sie po ekipie wyjazdowej pogoni. Wygrana zaglebia po co rozkminiac reszte.


maRtyna - 2018-03-18 05:39:03

Zdjęcie do tego artykułu pochodzi z hali w Sosnowcu ? Ilu kibiców z Rudy było obecnych na tym meczu ?


Przemek - 2018-03-17 21:27:32

Łomża zadzim w kiblu u mnie w gimnazjum , duma Mazowsza tylko ŁKS Łomża i Lech Poznań jebac resztę


ZSH - 2018-03-17 21:23:54

ekipa ks9ks ty gliwice ty bajeczki pisz dzieciom ekipo specyfi samych konfidentow i milicjantow w ekipie splintery kazdy was leje i szmaciarzu zabiles pilkarza lata latacie ze sprzetem dzieci nie biliscie i kobiet frajeska ekipa


Do arcykretyna Oskara - 2018-03-17 14:31:45

Kolesia katują, łamią mu żebra, nos i może giczoły, a on w międzyczasie wyjmuje telefon i dzwoni sobie na policję. Ostro to masz niedorozwinięty mózg.


Eryk - 2018-03-16 20:34:45

Łomża rządzi na północno-wschodnim Mazowszu


Oskar - 2018-03-16 17:15:56

To co to, jakiś Robocop albo inny Terminator jest ? Kolesiowi zostały wybite zęby, złamali mu nos, połamali żebra, a na dodatek żeby nie mógł chodzić złamali mu kolana, a wy tu piszecie że on nie wzywał policji i nie chciał iść do szpitala ? Ostro :D:D:D


Gryfus - 2018-03-16 15:23:06

Pogoń Szczecin nie kalkuluje i wszędzie jeździ. Nawet w mniejszości na koszykówkę też jeździmy i się bijemy w Sosnowcu.


Fryna - 2018-03-16 14:45:54

Fakty sa takie jak przedstawia Ultras Pogoń i bezszczelnym jest zwalanie winy na kibicow Pogoni a nie poprostu przyznac sie do winy i wziac to na klate, zreszta zachowanie kibicow obydwu stron zostalo ujete w notatce delegata PZKosz. Bronx jesli twierdzisz ze byles na meczu to trzeba udac sie do okulisty i laryngologa jesli wiesz kto to wogole jest, a do tego zacznij sie leczyc na nogi bo na glowe widac ze juz za pozno. I tak na marginesie to policje wezwal organizator


KSG Gliwice - 2018-03-16 14:00:30

Na to spotkanie pojechaliśmy bardzo silnym, wyselekcjonowanym składem wesprzeć naszych braci z Rudy Śląskiej. Jako Banda KSGKS szukaliśmy starcia z gorolami z sosnowca. Niestety nasz autobus złapał gumę i nie dojechaliśmy pod halę. Gorole przygotowane na ustawke z nami pobiły kobiety, dzieci i klub kibiców niepełnosprawnych. To są szmaciarze. Ave Torca Gliwice !


Ultras Pogoń - 2018-03-16 13:57:57

Mam prośbę do portalu kibice.net by usunąć komentarz użytkownika Bronx dać mu bana na IP i najlepiej podać jego IP za tak bezczelny farmazon. Cały mecz odbył się bez bluzg z naszej strony jak i Zagłebia. Kilka wulgaryzmów poleciało w stronę sędziego, który tego dnia popełnił kilkanaście kuriozalnych decyzji. Po całym zdarzeniu poszkodowany kibic odmawia składania zeznań oraz przewiezienia do szpitala w Sosnowcu. Jeśli ktoś ma poważnie traktować ten portal, to zróbcie porządek z takimi bezczelnymi kłamcami jak Bronx, którzy sieją ferment i obrażają porządną ekipę.


mietek kretyn - 2018-03-16 13:49:38

mietek kretynie ortografia chyba jest Ci bardzo obca


Bronx - 2018-03-16 13:11:59

Ja pierdole, też wielka afera. Byłem na meczu i widziałem. Kibice z Rudy Śląskiej zorientowali się, że na hali nie ma prawie nikogo to zaczęli ubliżać Zagłębiu. Coraz głośniej i częściej. Ktoś dał cynk odpowiednim chłopakom, ci wjechali na hale i uciszyli hanysów. W czasie zamieszania większość kiboli z Rudy krzyczało aby wezwać policje, gdzie jest policja ? Tak to wyglądało. Z igły widły.