piastoholicy

Oświadczenie Piastoholików

Piro Shop
Komentarze (36) 2018-03-11

Stowarzyszenie „Piastoholicy” wydało oświadczenie, w którym znajduje winnego derbowych wydarzeń na stadionie Piasta. Jednocześnie kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu zawieszają jakąkolwiek współpracę z klubem.

Kierownik ochrony do dymisji?

Kibice Piasta uważają, że winnym braku zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie w Gliwicach podczas meczu derbowego z Górnikiem Zabrze był kierownik ochrony. Stowarzyszenie żąda jego dymisji.

Oświadczenie Kibiców Piasta

"Stowarzyszenie Kibiców „Piastoholicy” z głębokim żalem przygląda się aferom medialnym i złą atmosferą panującą w klubie i wokół niego po derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni wydarzeniami do jakich doszło na stadionie miejskim w Gliwicach podczas meczu derbowego. Zastanawiający jest kompletny brak wyobraźni organizatorów w kontekście potencjalnego ryzyka występującego podczas rozgrywania meczu zwaśnionych ze sobą kibiców jak i brak należytego zapewnienia bezpieczeństwa, co przełożyło się na prowokacyjne podpalenie flag przez kibiców Górnika,  a w efekcie zdemolowaniu płotu, zniszczeniu mienia i wtargnięciu na murawę boiska przez kibiców Piasta. 

 

Stowarzyszenie jest zdania, że kierownik ochrony mógł więc lepiej przygotować organy odpowiedzialne za zabezpieczenie meczu, lecz tego nie zrobił. Dlaczego kibice gospodarzy zasiadający w Młynie byli przeszukiwani od butów po czapki, a tymczasem kibicom gości udało się wnieść pięciometrową flagę i płyn łatwopalny?

 

Pragniemy również oświadczyć, że celem stowarzyszenia nie było i nie będzie krzewienie przemocy, nienawiści i nawoływania do zachowania niezgodnego z prawem, a także działań mogących szargać dobre imię klubu GKS Piast i jego kibiców.

 

Druzgocące jest również nastawienie zarządu GKS PIAST do wiernych kibiców dopingujących co mecz swoją drużynę nie mających wpływu na wydarzenia, które miały miejsce podczas derbów. Stowarzyszenie uważa, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jako środka zaradczego nie przyniesie wymiernych skutków w zapewnieniu bezpieczeństwa, a jedynie skłoni kibiców do późniejszego zrezygnowania w uczestnictwie na meczach GKS Piast.

 

Informujemy ponadto, że stowarzyszenie kibiców nie jest organem prawnym i nie nosi znamion władzy wykonawczej, nie prowadzi usług detektywistycznych oraz nie posiada w swoich szeregach komórki wywiadowczo – śledczej, zajmującej się identyfikacją i ustalaniem tożsamości sprawców ewentualnych wykroczeń i przestępstw popełnianych przed, w trakcie, a także po meczach GKS PIAST, przez co nie jest zdolne do jakiegokolwiek wsparcia w zakresie ww. działań.

 

Stowarzyszenie kibiców żąda od Miasta Gliwice jako większościowego właściciela pakietu akcji GKS Piast S.A. stosownych działań mających na celu natychmiastowe zdymisjonowanie kierownika bezpieczeństwa klubu GKS jako osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kibiców na stadionie za niedopełnienie obowiązków.

 

Od dnia dzisiejszego Stowarzyszenie Kibiców zawiesza wszelką współpracę i kontakty z przedstawicielami klubu GKS Piast jako podmiotu niegodnego współpracy, ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpiecznego rozgrywania zawodów sportowych na stadionie miejskim w Gliwicach, wrogie podejście do ogółu kibiców oraz brak jakiegokolwiek dialogu z członkami stowarzyszenia w sprawie zajść w meczu derbowym".

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
PiSdoholicy 2018-03-28 13:00:58

Haha, dzięki wam, lwowskie patałachy z bandy ( I-I uja z ul. Od geji za 3 pkt. dal Górnika :)

Boski 2018-03-17 22:13:54

Do dupy kury

obktwny 2018-03-15 15:25:58

Piast Gliwice=Duma Śląska !!!

Łysy 2018-03-14 21:41:23

Terefere

Marcin b 2018-03-14 19:24:34

Juz taki jeden z wasikiem gledzil kiedys ze go nasi w gliwicach sprowokowali..... niedaleko radiostacja od ul. okrzei

to jajca jakieś chyba .... 2018-03-14 16:07:08

Piast - cyrk & przedszkole ....... a teraz lament

Kolejorz 2018-03-14 06:02:25

Szacunek dla Piasta za akcję.

Piastolek 2018-03-13 21:05:35

Hahahhahahahahahahahahahahahaaha polew na całego z Piasta je..banego :))))))))

Arka 2018-03-13 20:47:31

Piastole, brawo za akcję, a Górnika pierdolę! Górnik przestraszony, na widok Piasta szturmującego płot, cofał się na sektorze i w strachu chował swoje flagi!! Piast upokorzył żaboli, brawo!!!

Gabriel 2018-03-13 16:40:43

Łahahahhahahah mieliśmy jeszcze armate i łódź podwodną ale na paru chu...jków z Piasta nie wnosiliśmy tego na stadion. I tak się zesrali jak zobaczyli płonące szmaty.

ks9+policja=koalicja 2018-03-13 14:53:23

jak to jest szachtarowcy z hindenburga??? piastunkom przeszukiwali nawet buty a wam udalo sie wniesc latwopalny plyn oraz flage... policja wam, nie pomagala wcale...? hahahahaha

Piastolek 2018-03-12 10:51:02

Łahhahahahahahaha polew na całego z Piasta je...banego :)))))))))))

RobsonZKS 2018-03-12 10:18:31

Piast obsrany byl wybiec pokazowka byla z ich strony

Kibic 2018-03-12 09:41:10

A ja myślałem że to "kibice" doprowadzili do przerwania meczu ale okazuje się że to wszystko przez kierownika :) Dobre! :)

Gdańsk LG 2018-03-12 08:56:20

Piast trzymajcie się brawo za akcje szkoda że nie wybiegliscie dalej pod sektor górnika ogólnie bardzo dobre widowisko całego meczu pod względem kibicowskim oby więcej takich

Henryk 2018-03-12 07:51:40

Biedactwa z was, wasza drużyna miała wygrany mecz ale co tam zadyma musi być... A teraz całæ winę zwalić na kierownika ochrony? ŻAŁOSNE, jeżeli już daliście dupy to miejcie tą odwagę i pochylcie czoła.. Mecz o podwyższonym ryzyku ? Tak to jest jak wpuszcza się bandę debili którzy zamiast kibicować szukają dymu. Tcze gadanie o miłości do klubu a przychodzi co do czego i syf na całego. Za małe kary nakładajæ oj za małe. A wystarczy mały płotek i za przwkroczenie 10tysi. Myślcie głową nie pięściami, to nie boli!

he-man 2018-03-12 06:14:06

A to kibice są hołotą, którą trzeba nadzwyczajnie pilnować by nie zrobiła sobie i innym krzywdy. Chcecie by traktować was normalnie, jak ludzi a z byle powodu niszczycie ogrodzenie? Ale ochrona też się nie popisała i powinna ponieść odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków. Beknąć powinien też ten, kto pozwolił tak długo policji przebywać na murawie.

Boski 2018-03-12 05:43:40

Co za wstyd :/ kurde co za wstyd :/ będziecie się smażyć w piekle za swoich nieogarnietych kibiców.

Celt 2018-03-12 02:32:33

W takim momencie zawieszac wspolprace?? gratuluje wyobrazni i spuszczenia klubu ktory rzekomo kochacie do 1 ligi, na takie oswiadczenie bylby czas po sezonie... gratuluje Gornik w Gliwicach na pewno sie ucieszy

CŻPG 2018-03-11 22:50:40

Jeśli ktoś pisze , że flagę spalono po rozwaleniu płotu to jest debilem. Choć przyznam , że akcja była nie przemyślana i wstyd mi za tych co nie poczekali z zadymą do końca meczu by wtedy ewentualnie rozwalić ten płot ale wybiec masowo. Mam nadzieję , że mądrzejsi ludzie powrócą na młyn którzy umieli robić akcje. Tym co stali i nie wiedzieli co dalej podziękuje nie wracajcie bo ino wstydu się najadamy za was !!

Boski 2018-03-11 19:47:26

Wszystko wina płotu. Płot do wyrzucenia !!!!!

Marcin b 2018-03-11 19:30:14

Niech zawiesza wspolprace z plotem. On zawinil bo sie przewrocil i juz ekipa nie wiedziala co robic. Pardon szlachta :) PS mogli honorowe wyjscie znalezc - pojsc do domu

Wili 2018-03-11 18:31:48

Co za durna wypowiedz piastoli żenada sami wtargneli na boisko po drugie prowokacji nie było bo flaga była podpalona po wtargnieciu debilnych piastoli wszystkich piastoli do dziury nasrac i zasypac

Piastolek 2018-03-11 16:12:21

Piastuchów już nie ma w miescie.Poddali się i wyjechali .

Boski 2018-03-11 15:59:43

Pani z kasy stadionu też jest winna i proboszcz pobliskiej parafii.

Sherlock Holmes stwierdza... 2018-03-11 15:48:58

lista winnych : kierownik, Pani od kiełbasy,Miejscowe Pikniki ,psy i konie z milicji, kamerzyści z telewizorni, piłkarze i goście ! młyn gospodarzy absolutnie niewinny !

hoolsPG 2018-03-11 15:10:40

kierownik winien i Pani sprzedająca kiełbasę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boski 2018-03-11 13:40:08

Kierownika ochrony nie wymieniać tylko wymienić kibiców i będzie wszystko tak jak ma być.

hahahahahahha 2018-03-11 13:19:51

hahahahahahahahaha matoły zrobiły rozpie.... i jakis kierownik jest winien !!!!!!!!!!!!! hahahahahahahahaha typowe odwracanie kota ogonem !!!!!!! jeden gość jest winien tego kretynizmu z przerwanym meczem , nie ci co zniszczyli ogrodzenie i biegali po murawie ...

You 2018-03-11 10:54:14

Norymberga dla Tuska za przewrócony płot na stadionie w Gleiwitz!

Kibol 2018-03-11 10:40:18

Piast największe pośmiewisko w Polsce!

Wierszem 2018-03-11 10:23:00

Z Piasta się płazy śmieją a w barwach na Rynek Gliwic przyjść nie umieją, no chyba że Marek Noga z kolegami na posterunku, wtedy żabka przyjdzie tam nawet po trunku.

Hwdp97 2018-03-11 09:45:53

Frekwencja i tak sie nie zmieni bo nikt na mecze nie chodził, niech sobie kurczaczki płaczą haha ciule

Hit 2018-03-11 09:43:25

Hahahhahaha no mistrzowskie oświadczenie! Na scenie kabaretowej piastoholicy na pewno są mocno. Jedno wydarzenie, jedna akcja i nikt już poważnie nie traktuje tych ludzi. Zamiast wziąć winę na siebie, na kibiców to obwiniamy niesprawiedliwosc świat. Hit!! Udostępniajcie to oświadczenie :)

Milka 2018-03-11 08:52:49

Ja myślałem że kibice piasta dadzą oświadczenie czemu po przewróceniu płotu natychmiast nie wzięli się za jego naprawę pewnie brakło narzedzi

Boski 2018-03-11 05:23:52

Pogniewani na maxa na kierownika ochrony, na Pana od popcornu, Panią od słonecznika, na panie wydające piwo, na Pana policjanta, na płot bo się przewrócił, na kibel bo się zdemolował i jeszcze foch na kibiców Górnika no ale to wiadomo. Nie płaczcie dostaniecie po cukierku i pani nie postawi was do kąta.