zw

Kibice pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

Piro Shop
Komentarze (2) 2018-03-01

Dziś, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Kibice w całym kraju włączyli się w organizację obchodów.

 

Fani Legii Warszawa wzięli udział w tradycyjnej honorowej zbiórce krwi organizowanej przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. W godzinach wieczornych na Placu Wilsona sympatycy stołecznej drużyny z Żoliborza zaprezentowali okolicznościową oprawę, po której nastąpił przejazd na Marsz Pamięci. W niedzielę o 12:45 kibice złożą kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy zbiegu ul. Pirenejskiej i ul. Żołnierzy Wyklętych.

 

W białostockim parku Planty odsłonięto pomnik upamiętniający "Inkę". Równolegle z początkiem uroczystości odsłonięcia pomnika wyruszył marsz, w którym większość uczestników stanowili kibice Jagiellonii Białystok.

 

Również w mniejszych miejscowościach kibice upamiętnili Żołnierzy Wyklętych. Międzyrzeccy kibice Stal Gorzów wywiesili kilkunastometrowy transparent o treści „Bohaterowie wyklęci” na moście nad Obrą.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.