Włochy: Kibice Juventusu wolą Szczęsnego!

Włochy: Kibice Juventusu wolą Szczęsnego!

Piro Shop
Komentarze (1) 2018-02-26

Kto według kibiców Juventusu powinien do końca bieżącego sezonu strzec bramki "Starej Damy"? O dziwo fani z Turynu wcale nie stawiają na legendarnego Gianluigiego Buffona! Włoskiemu bramkarzowi zagraża młodszy kolega z Polski.

 

"Kto powinien do końca sezonu strzec bramki Juventusu Turyn  - to pytanie sondy, którą przeprowadził znany włoski dziennikarz Alfredo Pedulla. Jej wyniki cieszą, ale i trochę zaskakują. Bo mogło się wydawać, że fani Juventusu wskażą na swojego ulubieńca, klubową legendę - Gianluigiego Buffona (po sezonie odchodzi na sportową emeryturę), a nie na Wojciecha Szczęsnego" - informuje serwis sport.pl.

 

Tymczasem aż 67 proc. głosujących twierdzi, że w bramce Juventusu powinien stać 27-letni Polak, 33 proc., że 40-letni Buffon.

 

- Dokonał najlepszego wyboru, także z perspektywy klubu. W poprzednim roku był najlepszym bramkarzem Serie A. Może to kontynuować. Wierzę, że będzie to „mądry związek” - powiedział Buffon o Szczęsnym, kiedy ten podpisał kontrakt z Juventusem.

 

"Początkowo wydawało się, że Polak w zespole mistrza Włoch będzie zaliczał epizody, o ile w ogóle będzie grał. Ale rzeczywistość okazała się inna - lepsza, bo w dotychczasowych 36 spotkaniach Szczęsny z Buffonem grali niemal po równo (20 meczów Włocha, 16 Polaka)" - przypomina sport.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Komża (h) 2018-02-26 20:48:37

Kogo to obchodzi? Jakiś skórokop?