Niemcy: Fani BVB zapowiadają bojkot

Niemcy: Fani BVB zapowiadają bojkot

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-02-26

Najzagorzalsi fani Borussii Dortmund zapowiedzieli, że zbojkotują poniedziałkowy mecz ligowy swojej drużyny z FC Augsburg. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko rozgrywaniu spotkań Bundesligi w poniedziałek wieczorem.

 

Według dziennikarzy niemieckiego "Bilda", podczas dzisiejszego meczu rozgrywanego w Dortmundzie na trybunach zasiądzie "tylko" około 68 tysięcy kibiców. Stadion BVB jest w stanie pomieścić 83 tysiące fanów. Tym samym zabraknie 15 tysięcy sympatyków Borussii, w tym tych najbardziej zagorzałych, którzy zwykle prowadzą na stadionie doping.

 

"To niespotykana sytuacja, ponieważ zazwyczaj obiekt w Dortmundzie wypełnia się do ostatniego miejsca" - komentują Sportowe Fakty.

 

Niemieccy kibice po raz kolejny chcą wyrazić swój protest przeciwko spotkaniom Bundesligi zaplanowanym na początku tygodnia. Szefowie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej zdecydowali się rozgrywać mecze w poniedziałek w czasie trwającego sezonu. Debiut nastąpił w 23. kolejce rozgrywek, kiedy w poniedziałek 19 lutego Eintracht Frankfurt podjął RB Lipsk.

 

"W trakcie i przed meczem kibice gospodarzy pokazali co sądzą o takim pomyśle w Bundeslidze. Pojedynek rozpoczął się nieco później niż planowano, bowiem fani Eintrachtu otoczyli boisko" - informuje serwis Sportowe Fakty.

 

Co ciekawe na taką formę protestu kibiców zgodził się klub z Eintrachtu.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.