Adam Tołoczko, czyli "Redaktor" z Jagiellonii

Wywiad z chuliganem: Adam Tołoczko, czyli "Redaktor" z Jagiellonii

Piro Shop
Komentarze (13) 2018-02-20

W 2013 roku ktoś podpalił drzwi mieszkań cudzoziemców w Białymstoku. "Idziemy po was!" - ogłosił minister Bartłomiej Sienkiewicz z PO, a media zaczęły oskarżać kibiców Jagiellonii. Minęło pięć lat i dziwnym trafem żadnego sprawcy podpaleń nie znaleziono...

 

Ujawniono za to taśmy z lokalu "Sowa i Przyjaciele", na których kolega Sienkiewicza, były szef CBA, opowiada, że Sienkiewicz kazał podpalić budkę pod Ambasadą Rosyjską w czasie Marszu Niepodległości po to, że winą obciążyć jego organizatorów. - Nie zdziwiłbym się, gdyby podpalenia drzwi cudzoziemców były na polityczne zlecenie - mówi w Wywiadzie z chuliganem Adam "Redaktor" Tołoczko, szef stowarzyszenia Dzieci Białegostoku.

 

red03

 

Rząd Tuska miał powody by nienawidzić kibiców Jagiellonii - prokuratura oskarżyła ich wcześniej za antyrządowe protesty, w szczególności skandowanie hasła "Donald matole". Gdy minister Radosław Sikorski ogłosił, że Powstanie Warszawskie było narodową katastrofą, kibice powitali go z transparentem "Sikorski, to ty jesteś narodową katastrofą".

 

Poprzez kłamliwe zarzuty zniszczono opinię o Dzieciach Białegostoku, znanych także z działalności patriotycznej i charytatywnej na wielką skalę. Kibice zebrali np. 230 ton, czyli 15 tirów plastikowych nakrętek, za które kupowali wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych. Szkoły i przedszkola, które chwaliły sobie wcześniej współpracę z kibicami, zaczęły się z niej wycofywać, nieoficjalnie mówiąc, że taki zakaz przyszedł z góry.

 

 wózek01

Na zdjęciu rewizja wózka z roczną córeczką "Redaktora"

 

Stowarzyszenie próbowano tymczasem zdelegalizować. Sąd ten wniosek odrzucił. Wtedy kibicami zajął się Urząd Skarbowy, naliczając gigantyczne sumy rzekomo zaległych podatków, bo uznał, że Dzieci Białegostoku organizując wyjazdy na mecze... nie prowadziły działalności będącej misją stowarzyszenia. Spłatą 150 tys. zł obciążono sześciu młodych członków zarządu.

 

A poza tym w Wywiadzie z chuliganem mowa jest o sprawach stricte kibicowskich - zakończonym już konflikcie wewnętrznym wśród kibiców Jagiellonii, a nawet historii powstałej w końcówce komuny piosence "Chodź, opowiem ci bajeczkę o dalekiej Ukrainie, wyj*bała elektrownia, Białystok nie żyje". "Redaktor" wyjaśnia bez cenzury, jakie były skutki awarii w Czarnobylu dla Białegostoku.

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnego odcinka "Wywiadu z chuliganem", który zamieszczamy poniżej.

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
m(L) 2018-02-26 11:32:08

do poniżej- ...bo chłopak jest z Lublina i dlatego go drażnisz i jego ambicję..;)a to pewnie kibic Lublinianki;)))))))

taki ktos 2018-02-26 07:33:40

Do taki ktos: Zadałem tylko pytanie a Ty spinasz się jakbym podraznił Ci Twoja amnicje, tylko nie wiem w jaki sposób.

Do taki ktos 2018-02-25 12:57:30

Od Lublina to sie odpierdol.

kks 2018-02-24 14:17:56

Jagiellończyk szanuje, że bez opluwania co ostatnio na tym portalu w "komentach" jest standardem - pomyje i pelno jakiejs gimbohomoseksualnej napinki. To jest wlasnie to w czym nie dojdziemy do zgody. Ja uwazam ze to nie rola Lecha czy innego klubu zajmowac sie rozbratem i anarchistami. Jak ktos ma faze to niech sobie robi to poza stadionem i wtedy pokazuje sile na wlasne konto nacjonalistow czy tam innych.Jak jestescie tacy silni to zrobcie zbiorke nacjonalistow z calej polski i robcie porzadki a nie innym wmawiacie co maja robic. Ja jestem np. bardziej lokalnym patriotą, szanuje swoje miasto, jego historie, klub, barwy, powstncow wielopolskich. Mi anarchisci nie przekadzaja . Jestem doroslym facetem, mam rodzine i zapierdalam w tyrze. W czasie wolnym bardziej mnie zajmuje klub, wyniki, dobra oprawa a nie polityka kaczora albo tuska. Sram na tych politykow, szkoda mojego zycia.

Jagiellończyk 2018-02-23 09:02:58

Do kks: Przyjacielu, a czy znasz takie słowo jak "gwara" i to co się z nią wiąże? Polska jest bogata w różne regionalizmy, powiedzenia etc co czyni ją naprawdę bogatą kulturowo i ciekawą. O chuligance też lepiej za dużo nie mów, bo nie potraficie nawet zrobić porządków w Poznaniu z tą całą anifą i "rozbratem", robią na mieście co chcą, przykre. Co prawda Jaga kiedyś miała lepszą jakościowo chuligankę (znalazła się nawet w kultowej książce Zielińskiego "Liga Chuliganów " z lat 90, obok topowych ekip tj. Widzewa, Legii czy Śląska Wrocław), ale wszystko powoli wraca na dobre tory... :) pozdro!

taki ktoś 2018-02-23 07:26:52

Dlaczego z tym Czarnobylem akurat Białystok a nie np Rzeszów czy Lublin? Miasta te sa chyba blizej Czarnobyla.

kks 2018-02-23 00:20:23

Nie mam wielkiej wczuty na te "patriotyczne" klimaty ale jak słucham tego typa co ledwo po polsku mówi, niedbale, z bledami typowymi dla bialegoostoku to sobie mysle ze lepiej by sie jeden z drugim zapisal na korepetycje z jezyka ojczystego a pozniej uczyl innych patriotyzmu. Co do samej Jagi - Czarnobyl zrobił swoje widac to nawet po twarzy typa, nie oszukujmy sie. Slaba ekipa, maja w zasadzie monopol na Podlasiu a chuliganka slaba. Wtopy sprzed paru lat z flagami co im Legia skroila, wczesniej? wpierdol na Ł i słynne prasowanie. Nie mowiac juz o ostatnich przygodach z Lomza i chyba ze Stomilem tez mi gdzies przelecialo? Do roboty, mniej polityki i rozpamietywania weteranstwa za czasow tuska.

patriota 2018-02-22 14:08:33

Nalezaloby jeszcze dodac ze przez dlugi czas ekipa tych Dzieci zajmowala sie dilerka(nie tylko sterydow bo to jeszcze moge zrozumiec) + brala hajs ze streczycielstwa. Niestety jak ktos pcha dragi na ulice, streczy swoje siostry albo siostry kolegow, morduje innych kibicow (polakow) to nie wystarczy raz do roku zrobic oprawy z okazji Zolnierzy Wykletych. Jak chcesz sie nazywac patriota t nie wystarczy raz do roku pojechac na jasna gore i pomachac racami, trzeba do tego zyc codziennie jak przystalo na polaka.

pdw 2018-02-22 07:15:44

Nie żebym Adam się czepiał ale w tym wywiadzie też są rzeczy sprzed 8 lat. To nie pierdol że jesteście tacy święci. Zreszta widać że jednak te działania was nie utwardzily. Dostajecie wpierdol od 2 ligowych ekip, zabierają wam flagi a wy w tym czasie robicie festyn z dmuchancami. Taki widać wasz poziom.

Adam 2018-02-21 16:22:14

To co poniżej jest opowieściami rodem z Gazety Wyborczej, a do tego ta zmanipulowana opowieść dotyczy czasów sprzed 10-lecia.

Dragon ty parówo! 2018-02-21 13:42:55

Adaś i prowadzacy widac nie pamieta ;) albo jakos nie chce pamietać że jego największy przyjaciel niejaki Tomeczek vel .Dragon ;) (którego ryja widac zresztą na każdym filmiku z Adasiem) odsiaduje (albo już odpierdział) parę wyroków - nie są to bynajmniej mandaty za przekraczanie prędkości. Z tego co z głowy pamiętam to było tam i podgrzanie do zabójstwa( zastrzelenie), pobicie bokserów - jako, że Dragon to pizda jak i jego skini cienkie bolki to zamiast pięsci używali maczet a i tak dostali wpierdol, na pewno za dilerkę i chyba też jakieś pobicie. Były też jakieś wyroki za stręczycielstwo i prostytucję (sic) Prawdziwe Dzieci Białegostoku z nich. Nie mówiac juz o tym ze wczesniej w ramach akcji TYLKO Jaga skini zabili nożami lidera Pretorian... Zwykłe śmiecie, gangsterka która używa klubu i naiwniaków do swoich interesów.

Na Podlasiu TYLKO Jaga!!! 2018-02-21 13:22:34

Tłumoku i nethoolsie z Łomży, do Czarnobyla macie równie blisko.. Teraz zagadki dwie- Czy wiesz co można ciekawego kupić w Łomży?? Bilet do Białegostoku :D A co ciekawego leci w Łomży w kinach? Tynk ze ścian :D Wasza specjalność to ataki w przewadze i z zaskoczenia. Dziwne, że Stomil pozwolił się wam ze sobą kumać, ale pewnie latacie tam tylko po pizzę w tym układzie;) P.S. A tobie polecam gorąco słownik ortograficzny, dobrze ci zrobi poczytanie czegoś innego, niż tylko etykiety na tanich winach. :)

ŁKS Łomża 2018-02-21 09:20:33

To ze Czarnobyl miał ogromne skutki dla Jagiellonii i ich kibiców widać gołym okiem. Jak dla mnie to tam wszyscy powinni dostawać ręte za deformacje twarzy + umysłu.