r81

Temat Wisły i Cracovii na posiedzeniu Komisji Ligii

Piro Shop
Komentarze (2) 2018-02-16

Komisja Ligi Lotto Ekstraklasy ukarała Wisłę Płock i złagodziła karę nałożoną na Cracovię Kraków. Decyzję mają również wpływ na kibiców obydwu drużyn.

 

Fani Wisły nie pojadą do Zabrza. To efekt ich zachowana w 22. Kolejce Ekstraklasy właśnie podczas meczu z Górnikiem. Kibice Cracovii wrócą na swój stadion, gdyż kara nałożona przez komisję, została przez nią zawieszona na okres 6 miesięcy.

Komunikaty Komisji Ligi z 14.02.2018:

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Płock – Górnik Zabrze w 22. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na Wisłę nałożono kary: finansową w wysokości 10 tysięcy złotych, karę zamknięcia na jeden mecz trybuny wschodniej w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższy mecz z Górnikiem Zabrze."

Zawieszona kara Cracovii

"Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Cracovii i postanowiła zawiesić karę 1 meczu zamknięcia stadionu dla publiczności na okres sześciu miesięcy. Kara zostanie odwieszona w przypadku przerwania meczu na stadionie Cracovii. Jednocześnie pozostałe kary pozostają w mocy, tj: zamknięcie stadionu podczas najbliższego meczu z Wisłą Kraków oraz kara finansowa w wysokości 100 tysięcy złotych, a także zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca sezonu mecze LOTTO Ekstraklasy (do 37. kolejki włącznie)."

 

fot. Adam roosevelta81.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.