elana

Oświadczenie w sprawie napaści na kibica Apatora

Piro Shop
2018-02-05

Głos w sprawie napaści na jednego z kibiców Apatora Toruń zabrała TKP Elana Toruń S.A.. W wydanym oświadczeniu odcina się od rzekomych powiązań sprawców z kibicami klubu. W pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się od takich działań osób prywatnych.

Atak na mieszkanie

Do wydarzeń miało dojść kilka dni temu. Do jednego z mieszkań w Toruniu, według kibiców z ekipy Młodego Apatora, mieli dostać się kibice Elany. Relacja z tego zajścia pojawiła się na ich fan page'u.

Relacja kibiców Apatora

„W związku z ostatnimi wydarzeniami, chcemy, aby wszyscy dowiedzieli się o tym jak rządząca Toruniem ekipa walczy z ''nieistniejącym'' Apatorem. Kilka dni temu gorsza strona miasta wpada do domu jednego z nas, w 23 osoby, z ciężkim sprzętem (palki, maczety, siekiery itp.) podczas, gdy w domu był tylko on i rodzice. Napastnicy wyładowują frustracje na zwierzętach (jednego psa zabijają, drugiego ranią) i to ludzie, którzy od zawsze szczycą się faktem, że robią zbiorki dla schronisk, że los zwierząt nie jest im obcy, itp., a tu zwyczajnie mordują psa, szczyt hipokryzji. Walczyć można na różne sposoby, co do tego większość z nas jest przyzwyczajona, lecz wpadanie ze sprzętem do domu i zabijanie zwierząt, zastraszenie matki do utraty przytomności... Bez komentarza...

 

Mocni tylko w przewadze liczebnej i ze sprzętem... Chyba najwyższy czas się zastanowić nad metodami działań, bo to już nie ma nic wspólnego z kibicowaniem i honorowa walka. Mówicie o nas konfidenci, że to my nie mamy honoru, jednak fakty mówią zupełnie co innego. Ustawiacie się w miejscach gdzie są kamery, a potem macie pretensje ze was wyłapują. Również w związku z powyższymi wydarzeniami ogłaszamy, iż zbieramy karmę, koce, itp., rzeczy, które przydadzą się zwierzętom w schronisku, każdy kibic Apatora, który chce pomóc proszony jest o kontakt w prywatnej wiadomości, zbiórka potrwa do końca lutego, także każdy będzie miał czas, aby przyłączyć się do akcji. Mamy nadzieje, ze nikogo nie trzeba szczególnie namawiać i każdy chętnie weźmie udział w naszej akcji!

 

Zapraszamy do akcji również wszystkie neutralne osoby, które po prostu chcą pomóc!
Młody Apator pokażmy klasę i pozytywną siłę!”

 

Po publikacjach prasowych swoje oświadczenie w tej sprawie wydał Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A.

Oświadczenie Elany

„W nawiązaniu do publikacji na portalach www.nowosci.com.pl oraz www.ddtorun.pl artykułów dotyczących działalności przestępczej, w których autorzy publikacji łączą te zdarzenia z kibicami Elany Toruń, Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oświadcza, iż w pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się o tego typu działań osób prywatnych. Zaznaczyć należy, że obecnie sprawę bada toruńska Policja, która nie udziela informacji na temat zajścia, a jedynie, jak poinformowała Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, „Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem naruszenia miru domowego i gróźb karalnych”.

 

Niezrozumiałym zatem jest przywoływanie i łączenie z zaistniałą sytuacją Elany Toruń. Zarówno w publikacji pt. „Brutalny napad kiboli Elany Toruń [FOTOSTORY]” (www.nowosci.com.pl), jak również  w publikacji pt. „Policja zabrała głos w sprawie wtargnięcia do mieszkania kibica Apatora!” (www.ddtorun.pl) autorzy nad wyraz łatwo łączą nazwę Klubu z zajściem jakie miało mieć miejsce w dniu 24 stycznia 2018 r. Takie działania szkodzą dobremu imieniu Toruńskiego Klubu Piłkarskiego ELANA S.A., a także niweczą wysiłek piłkarzy i działaczy oraz zaangażowanie kibiców Elany Toruń w budowaniu jakości, tożsamości i popularności toruńskiej piłki nożnej. Ponadto wiązanie nazw toruńskich klubów z działalnością przestępczą, jest wysoce niepoprawne i szkodzi całemu toruńskiemu środowisku sportowemu.

 

Nadmienić należy również, że Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oraz kibice Elany Toruń od lat włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Jednocześnie podtrzymujemy wspieranie działań zmierzających do minimalizowania przejawów antagonistycznych zachowań w toruńskim sporcie oraz działań w celu wyeliminowania patologii ze sportowych aren".