elana

Oświadczenie w sprawie napaści na kibica Apatora

Piro Shop
Komentarze (30) 2018-02-05

Głos w sprawie napaści na jednego z kibiców Apatora Toruń zabrała TKP Elana Toruń S.A.. W wydanym oświadczeniu odcina się od rzekomych powiązań sprawców z kibicami klubu. W pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się od takich działań osób prywatnych.

Atak na mieszkanie

Do wydarzeń miało dojść kilka dni temu. Do jednego z mieszkań w Toruniu, według kibiców z ekipy Młodego Apatora, mieli dostać się kibice Elany. Relacja z tego zajścia pojawiła się na ich fan page'u.

Relacja kibiców Apatora

„W związku z ostatnimi wydarzeniami, chcemy, aby wszyscy dowiedzieli się o tym jak rządząca Toruniem ekipa walczy z ''nieistniejącym'' Apatorem. Kilka dni temu gorsza strona miasta wpada do domu jednego z nas, w 23 osoby, z ciężkim sprzętem (palki, maczety, siekiery itp.) podczas, gdy w domu był tylko on i rodzice. Napastnicy wyładowują frustracje na zwierzętach (jednego psa zabijają, drugiego ranią) i to ludzie, którzy od zawsze szczycą się faktem, że robią zbiorki dla schronisk, że los zwierząt nie jest im obcy, itp., a tu zwyczajnie mordują psa, szczyt hipokryzji. Walczyć można na różne sposoby, co do tego większość z nas jest przyzwyczajona, lecz wpadanie ze sprzętem do domu i zabijanie zwierząt, zastraszenie matki do utraty przytomności... Bez komentarza...

 

Mocni tylko w przewadze liczebnej i ze sprzętem... Chyba najwyższy czas się zastanowić nad metodami działań, bo to już nie ma nic wspólnego z kibicowaniem i honorowa walka. Mówicie o nas konfidenci, że to my nie mamy honoru, jednak fakty mówią zupełnie co innego. Ustawiacie się w miejscach gdzie są kamery, a potem macie pretensje ze was wyłapują. Również w związku z powyższymi wydarzeniami ogłaszamy, iż zbieramy karmę, koce, itp., rzeczy, które przydadzą się zwierzętom w schronisku, każdy kibic Apatora, który chce pomóc proszony jest o kontakt w prywatnej wiadomości, zbiórka potrwa do końca lutego, także każdy będzie miał czas, aby przyłączyć się do akcji. Mamy nadzieje, ze nikogo nie trzeba szczególnie namawiać i każdy chętnie weźmie udział w naszej akcji!

 

Zapraszamy do akcji również wszystkie neutralne osoby, które po prostu chcą pomóc!
Młody Apator pokażmy klasę i pozytywną siłę!”

 

Po publikacjach prasowych swoje oświadczenie w tej sprawie wydał Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A.

Oświadczenie Elany

„W nawiązaniu do publikacji na portalach www.nowosci.com.pl oraz www.ddtorun.pl artykułów dotyczących działalności przestępczej, w których autorzy publikacji łączą te zdarzenia z kibicami Elany Toruń, Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oświadcza, iż w pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się o tego typu działań osób prywatnych. Zaznaczyć należy, że obecnie sprawę bada toruńska Policja, która nie udziela informacji na temat zajścia, a jedynie, jak poinformowała Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, „Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem naruszenia miru domowego i gróźb karalnych”.

 

Niezrozumiałym zatem jest przywoływanie i łączenie z zaistniałą sytuacją Elany Toruń. Zarówno w publikacji pt. „Brutalny napad kiboli Elany Toruń [FOTOSTORY]” (www.nowosci.com.pl), jak również  w publikacji pt. „Policja zabrała głos w sprawie wtargnięcia do mieszkania kibica Apatora!” (www.ddtorun.pl) autorzy nad wyraz łatwo łączą nazwę Klubu z zajściem jakie miało mieć miejsce w dniu 24 stycznia 2018 r. Takie działania szkodzą dobremu imieniu Toruńskiego Klubu Piłkarskiego ELANA S.A., a także niweczą wysiłek piłkarzy i działaczy oraz zaangażowanie kibiców Elany Toruń w budowaniu jakości, tożsamości i popularności toruńskiej piłki nożnej. Ponadto wiązanie nazw toruńskich klubów z działalnością przestępczą, jest wysoce niepoprawne i szkodzi całemu toruńskiemu środowisku sportowemu.

 

Nadmienić należy również, że Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oraz kibice Elany Toruń od lat włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Jednocześnie podtrzymujemy wspieranie działań zmierzających do minimalizowania przejawów antagonistycznych zachowań w toruńskim sporcie oraz działań w celu wyeliminowania patologii ze sportowych aren".

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
iks 2018-07-27 12:09:30

Jebac (a)pator!!!

JE 2018-07-21 01:40:48

I to cali elanowcy... Tylko lać wszystkich dookoła, oczywiście w przewadze i ze sprzętem... Do tego wyżywać się nie zwierzetach...

Rafal 2018-02-11 11:57:11

Powinni ich złapać i te maczety w dupę powsadzac

HWDKibolom 2018-02-10 20:33:00

co za ciapate bydło kibolskie.

Anty 2018-02-09 21:02:07

Zabole tęsknią za kapami do ryja..

Do smierc za smierc 2018-02-09 19:38:00

Hahaha tradzik to nie choroba smiertelna i nie zakazna, wiec czym ty chcesz parowo i kogo straszyc? Hahaha.

do nizej 2018-02-09 13:16:42

za takie ujawnianie powinienes łowco szczewskiej pałki dostac fest po ryju ty wejrzyj przez okno jak twoji konfidenci lataja w torcipe

SmiercZaSmkerc 2018-02-08 21:31:53

Wczoraj Latos na rudzie siekierom pocial kolejnego goscia. Cala Polska powinna wlaczyc sie w polowanie na tego morderce. Lukasz Latos Adres zamieszkania : Ruda Slaska ulica Radoszowska ( dzienica kochlowice ) Na google znajdzoecie zdjecia Latosa jego rodziny i dokladne miejse zamkeszkania. Spiesze wyjasnic : Decyzja GTW w stosunku do Latosa i kibicow Ruchu wszelkie zasady honorowe przestaly funkcjonowac. Na rudzie slaskiej osoba trafiona w BARWACH ruchu musi sie liczyc z konsekwencjami. Tak samo osoba ktora na transformatoorze namalowala erke. Twoj adres jest znany. Wyjrzyj przez okno.

BODZIO 2018-02-08 14:08:45

FRAJESRSKIE KLUBY FRAJERSKIE AKCJIE!!

Pio 2018-02-08 12:33:59

Do fuks A ty ci.oto gdzie dostałeś błogosławieństwo? U Michnika pewnie kodziaro zawszona

Fuks 2018-02-08 12:22:23

Czy elana była obecna i święciła siekiery i pałki na jasnej górze? Jeżeli tak, to jesteście usprawiedliwieni

Ziutek 2018-02-07 11:46:05

Do Eryk Znam sprawę ale ksywa jego to Sztywniak

Eryk ŁKS 2018-02-07 11:36:20

Elana w tej całej koalicji.to tylko po pizzę lata jak się spotkają.maja karę do startu ligi bo jeden u nich w ekipie był ciepły i wyciekły jego fotki gejowskie z portalu randkowego. Info 100%.lamus zeby bylo smieszmiej miał ksywe Sztywny

Gigant 2018-02-06 20:39:18

Do Janusz,podobno to widziały szarki,jutro będzie oświadczenie w tej sprawie

Janusz 2018-02-06 18:54:34

Elana podobno podjechała tico. Tak mówią świadkowie tych wydarzeń.

Kropka 2018-02-06 17:20:00

Ja tam kilku kolegów sprzedałem z osiedla dostałem raz lekki oklep i teraz jak idę do mi cisniom od frajerów ale tak ogólnie to lajtowo jest..

9mm 2018-02-06 12:05:46

Jakby mial w domu shotguna to nakarmilby ich srutem i po sprawie :)

LEGIA CHEŁMŻA 2018-02-06 09:10:49

Kurwa, Elana działa jak działa. Każdy to widzi, też mamy z nimi niemałe problemu itp. Ale każdy zna swoje miejsce w szeregu Ale jak się działa to trzeba być gotowy na reakcję. Śmieszne akcje z grafami, palenie w necie szalikow....no kurwa, taka prowokacja musi skończyć się odwetem. Zamiast beczec typ mógł zadzwonić po kolegów. Tyle i aż tyle.

Obiektywny 2018-02-06 07:32:40

Tak za dobrych czasow postepowalo sie z frajerami Wjazd z drzwiami na chate fryte w leb zeby wiedziam. Ze nastepnym razem juz tego nie zrobi a pozniej kurwisko nie wychodzilo z domu albo sie wyprowadzalo poza miasto.potym co tu czytałem to polowa to jakies palki lowca latosa ty ku..o!!! Fajo jebana jestes zwyklym konfidentem i ten kibol kazdy moze powiedziec ze to o kibicowskie zeczy chodzilo a tak naprawde wiedza tylko zainteresowani cala akcja moze ta ofiara wwspolpracowala z takimi jak tel lowca latosa co ojebam mu kutosa.

do łowca latosa 2018-02-05 22:05:28

nie krec afery smiecu szczewski jestes tylko w necie jak twoje kolezanki z rudziolki lotek i reszta konfidentów

użytkownik 2018-02-05 21:47:01

23 rzeżników zrobiło odwrót dopiero wtedy jak stary wyjął klamkę....obiektywny tak skasowali frajernie ze zabawki porozrzucali po polu...

LowcaLatosa 2018-02-05 21:21:48

Lukasz Latos zwany Lakim czolowy przestepca i morderca mieszkaniec rydy slaskiej. Panie Ziobro pytam sie kiedy skonczy sie ta fikcja ?? Rodzina Latosow zakieszkalych w Rudzie Slaskiej przy ul. Radoszowskiej storzyla organizacje terrorystyczna ktora ma poparcie i wpsarcie lokalnej rudzkiej policji, wladz miasta ryda slaska i chorzowa i zarzadu klybu ruch. To co sie dzieje to koina z prawa. Kpina z Was takze. Jeden przestepca wspolpracownik CBS terrozyuje Rude Krakow i Torun. Udzielcie nam dyspensy. Zawiescie dzialania prawa w rudzie slakiejcna 24h a sami rozwiazemy problem z rodozna latosow.

Kmn 2018-02-05 20:15:46

To jest chore zachowanie. W 23 wpadac do domu. Straszyc rodzicow i zabijac psa. Poj.ebani i zero szacunku do tych troglodytow.

Kibol 2018-02-05 19:39:54

W końcu zgoda wisły i ruchu wiec akcje frajerskie nie są im obce. Do domu to nawet gangsterzy nie wbijają bo dom to enklawa gdzie każdy powinien czuć się bezpiecznie, do tego co są winni inni członkowie rodziny zamieszkujące w tym domu, albo zwierzęta. Zwykłe kurestwo bez zasad które powinno być rozjebane. Teraz dużo ekip w Polsce napewno częściej będzie miało ochotę na was zapolować. Jesteście zwykłymi kurwami. Frajerskie akcje = konsekwencje.

Olo 2018-02-05 18:36:57

A tak płakali że dostali w pizde od Arki,Legii i z resztą od wszystkich,że dowody osobiste że pryszcze na nosie i dupie a tu taka sytuacja,zabijają zwierzęta

do ojciec Mateusz 2018-02-05 15:53:00

Płyn z ściekiem lewacko-kodziarska parówo

apatorki to konfitury 2018-02-05 15:44:00

apatorki to konfitury, taka prawda, w dodatku piszecie tu bzdury ze pies zginął z rak elanowców a zapomnieliscie napisać ze pies miał 17 lat i najprawodpodbniej dał juz se spokój jak stara zaczeli drzeć pizde. Do niczego nie doszło, a Wy macie juz konfidenckie zapędy zeby pisac takie bzdury w internet, (może słuzby sie tym zainteresują :;)). teraz karme zbierają smiech na sali. prawda jest taka ze małolat nie pokumał z kim zadziera hehe ot cała historyyyyja, jeden wibrex myślał ze tu incognito ogarnia ekipe, grafy zydom rozpierdala a tu beng zesrał sie w gacie ze heeeej! :) niech wam jeszcze te pedały z warsaw shore nagrają filmik ze słowami współczucia :((( jebac konfidentów

X 2018-02-05 15:19:20

Elana święci sprzęt u DYREKTORA . Jasną Górę omijają tak jak mecze kadry odkąd wystąpili do koalicji śmierdząco-milicyjnej. Pozdro dla kumatych.

ojciec Mateusz 2018-02-05 14:42:24

Mam tylko nadzieję, że pałki, maczety, siekiery zostały poświęcone na Jasnej Górze! Z kibicowskim szczęść boże!