widzewkosz

Doping kibiców Widzewa na koszykówce

2018-01-15

Kibice Widzewa Łódź szczelnie wypełnili halę przy ul. Małachowskiego. W pojedynku z wicemistrzem Polski - Wisłą Kraków - żywiołowo dopingowali swój zespół. Koszykarkom Widzewa na wyrównany pojedynek wystarczyło sił tylko w pierwszej kwarcie. Ostatecznie przegrały spotkanie 61:85.

Mobilizacja kibiców na ten mecz okazała się skuteczna. Na hali pojawił się komplet widzów. Przedstawiamy relację fanów Widzewa:

„Na wczorajszy dzień czyli 13 stycznia w gronie łódzko-fan clubowym postawiliśmy sobie za cel zapełnienie hali przy ulicy Małachowskiego oraz wsparcie dopingiem naszych koszykarek w meczu z Wisłą.

Jak się okazało nasz pomysł wypalił ponieważ na hali już dawno nie było tylu kibiców. Wspólny pochód łodzian i FC z placu Dąbrowskiego w bardzo dobrej liczbie przy asyście pirotechniki wywołał spore zamieszanie w centrum Łodzi.Chociaż nasze koszykarki przegrały swój mecz to jednak do końca drugiej kwarty walczyły z mistrzyniami Polski jak równy z równym.

Najważniejsze dla nas było to, że walczyły i pokazały charakter dlatego przez cały mecz odwdzięczaliśmy im się bardzo dobrym dopingiem. Już na początku spotkania młodzi Ultrasi powiesili na trybunie transparent do oprawy.Wraz z początkiem pierwszej kwarty nad głowy całej sali wjechały machajki ułożone w naszych barwach.

Chwilę po tym na schodach między machajkami odpalona została niewielka ale odpowiednio zaplanowana i dobrana do pomysłu pirotechnika. Wulkany które się świeciły sięgały 3 metrów i stykały się prawie z dachem na sali.Po oprawie doping był wciąż kontynuowany a spod zdjętego transu ukazały się osiedlowe m.in United Fanatics wykonany przez Bałuciarzy, Radogoszcz, Zarzewiacy, Górniak, Żabieniec, Skierniewice czy machajka Chojen.

Po meczu koszykarki dziękują nam za doping my natomiast im za zaangażowanie.”