polonia

Kibice Polonii wzywają do ratowania klubu

Piro Shop
Komentarze (31) 2018-01-09

98 lat temu na piłkarskiej mapie Polski pojawił się jeden z najbardziej zasłużonych dla polskiej piłki nożnej klub – Polonia Bytom. Kibice niebiesko-czerwonych spotkali się na stadionie miejskim przy ul. Olimpijskiej by uczcić rocznicę powstania klubu.

Powstanie Polonii

4 stycznia 1920 roku z inicjatywy Polskiego Komisariatu Plebiscytowego odbyło się zebranie założycielskie „Towarzystwa Sportowego Polonia”. To wydarzenie dało początek bytomskiej Polonii. Wybuch III powstania śląskiego i podział Górnego Śląska spowodował, że bytomski klub został na wiele lat wymazany z kart polskich klubów sportowych.

Powojenna historia klubu z Bytomia

Polonia Bytom powróciła dopiero po II wojnie światowej, w 1945 roku. Wróciła z sukcesami zdobywając w 1954 i 1962 roku Mistrzostwo Polski. Największym międzynarodowym sukcesem Polonii Bytom było zdobycie w 1965 roku na Turnieju w USA Pucharu Ameryki.

 

Kibice Polonii zgromadzili się 4 stycznia na stadionie i pełni obaw o nadchodzące za dwa lata obchody 100-lecia klubu, wydali oświadczenie.

Oświadczenie kibiców Polonii Bytom

"My, wszystkie osoby, dla których Polonia Bytom to więcej niż nazwa, jesteśmy zbulwersowani decyzją radnych Rady Miejskiej w Bytomiu o likwidacji spółki BS Polonia Bytom i tym samym próbie wymazania Polonii Bytom z piłkarskiej mapy Polski. Klub kontynuujący tradycje lwowskiej Pogoni, zamiast przygotowywać się do awansów sportowych, tak by godnie uczcić 100 -lecie klubu 4 stycznia 2020 roku może być zlikwidowany przez grupkę radnych, dla których tradycja, historia i emocje związane z klubem nic nie znaczą.

 

Stanowczo i z pełną determinacją wzywamy Radnych Rady Miejskiej w Bytomiu do podjęcia kroków mających na celu uratowanie klubu i możliwość jego awansu sportowego. Jest dla nas niepojęte jak można w taki sposób zupełnie lekceważyć ogromną rzeszę sympatyków i kibiców Polonii Bytom rozsianych po całej Polsce i świecie. Polonia Bytom to dorobek wielu pokoleń piłkarzy, działaczy i nas kibiców wspierających swoją drużynę w zwycięstwach jak i najtrudniejszych chwilach. Dzisiaj nadeszła jedna z najczarniejszych chwil dla naszego klubu, dlatego podejmiemy wszelkie możliwe kroki by wymóc na bytomskich radnych działania ratujące klub i jego dorobek. A przypomnijmy, że ten jest nie mały: zdobywca pucharu Rappana, zdobywca pucharu Ameryki, dwukrotny mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski.

 

Polonia to nie tylko przeszłość. Dzisiaj to ponad 350 dzieci i młodzieży, która na co dzień trenuje w bytomskim klubie, i która jest bardzo przywiązana do swoich barw klubowych.

 

Dlatego jeszcze raz wzywamy wszystkich sympatyków Polonii Bytom, kibiców piłkarskich i ludzi dla których piłka nożna nie jest obojętna do wsparcia naszej akcji i uratowania Polonii Bytom. Tylko wspólnym i zdecydowanym działaniem jesteśmy wstanie osiągnąć nasz cel jakim jest uratowanie od zapomnienia jednej z najpiękniejszych kart śląskiej i polskiej piłki nożnej.

 

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!"

 

fot. FB/PoloniaBytomFan/

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Zwykły bydgoszczanin 2018-01-19 09:29:14

Polonia Bytom tr[Z]ymajcie się!

AAA 2018-01-15 10:18:56

odniesie ktoś się do moich postów? czy dalej przemilczana sprawa policjanta z Polonii?

PB 2018-01-15 09:50:38

dumny cider ty stanowisz siła hahahahah kazdy sie ciebie tak boji synek jak tam turniej z psami który kiedys rozegraliscie cidry+ks9ks=konfidenctwo

Swiezy 2018-01-15 07:32:13

Za to cidry stanowią konkret ekipe! Czemu jak was Polonia chciała dojechać to kilku z was uciekało prosto na posterunek policji?;)

Dumny Cidr 2018-01-15 05:53:15

Czy polonija zginie czy nie-ma Śląsku nic to nie zmienia, bez różnicy. Oni nie stanowili i nie stanowią żadnej siły.

AAA 2018-01-14 11:02:04

Uszol to rozjebus! nie zaprzeczam a co z Zawiszą? zawsze wody w usta nabieracie? gościliście Arkę u niego w barze? Patrzeć na własne podwórko? Wy za to transparent nt. Nogi wywieszacie, a kiedy chodzi o prawdziwego psa w swoim środowisko to cisza

Fc Rybnik 2018-01-14 08:59:41

Szacunek walczycie my też walczymy. Odra Wodzisław pozdrawia

Uszol 2018-01-14 06:49:02

zabole patrzcie własnego podwórka ekipa mizerna pełna konfidentów

AAA 2018-01-13 20:23:00

pokaż mi jedną nieprawdziwą informację którą napisałem? 1. tolerowaliście/tolerujecie kibica RR jako prezesa swojego klubu? 2. Zawisza z Miechowic to nie jest ekspies aktywny swego czasu w waszym środowisku kibicowskim ? swego czasu nawet obiliście kibiców Ruchu wychodzących z aresztu po informacji waszego "dobrego psa", ale co Ty możesz wiedzieć. nawet pojęcia nie masz

do gliwice 2018-01-13 18:19:02

od komuszy gimbazo twój mały gównik nigdzie nie grał cały 9ÓRNY SLASK je*ie twój gówniczek bilet daj carycy zeby wam dalej lachy opier*alała wasz gurnik jest tak mały ze kazdy leje na was nikt frajerom i konfiorkom nie kibicuje gurnik persona ciagnie batona nie zyjcie historia od 88 r guwnik nic nie zdobył i nic nie osiagnie klubik 1948r zdechł bo zasypali kopalnie

do nizej 2018-01-13 18:12:46

karma was zżera zabole od lat od komuny 88r juz nie da sie mistrza kupic za wegiel caryca musiała rudemu ostro dac dupy gdyby nie jej pomoc do dis byscie kiblowali w 1 lidzi i nadal dług 70 mln i komorniki czemu nawałka was olał z z szchtiorami Nogi nikt nie pracuje 14 ekip w PL wjechało wam od konfiorów a juz nie gadam od lat lachonie

AAA 2018-01-13 13:07:41

Karma wraca ladacznice bytomskie!!! Zróbcie pomnik Snochowskiemu, prezes klubu = przerzut = kibic RR. Ale dopóki kasa z urzędu miasta się zgadzała kibice PB udawali, ze tematu nie ma. Czego można się spodziewać po ekipa która z policjantem na wyjazdy jeździła!!! "Dobrym psem", według waszych nadmorskich lachonów ...

Do DPb 2018-01-13 12:42:39

nikt po was plakac nie bedzie marny klubik z garstkom zlomiarzy

Ruby 2018-01-12 15:58:47

Niebiesko Czerwony Mój Bytom Ukochany! Polonia Nigdy Nie zginie!!!!

Ktos 2018-01-11 22:54:02

Polonią nigdy nie zginie

KS Gliwice 2018-01-11 20:52:59

bytomskich już nie ma ale komsja rudego widzewiaka domaga prawa i sprawiedliwości sla ruszka handlaRza klubu Śląskich cieci z wałkarzy z PO !! ZA WAŁKI I WYZWISKA NA PASTWISKA

Zabrska Szlachta 2018-01-11 18:43:33

esende, pryszczaty gimbeczku, na kolana przed Twoim Panem-Wielkim i Renomowanym Górnikiem Zabrze :)

ARKA GDYNIA 2018-01-11 16:15:57

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE.

PW 2018-01-11 08:47:01

Powodzenia. Likwidacja sportu amatorskiego w naszym kraju postępuje. Należy się temu przeciwstawiać. GTS,CWKS-to tak, likwidować w ramach ustawy deubekizacyjnej, ale nie takie kluby jak PB!

wielki chłop 2018-01-11 06:06:26

Polonia Bytom już zginęła. Czas wybrać nowy klub-zapraszamy na Górnik.

KSG Gliwice 2018-01-10 18:46:02

jak pisałem 2-lata temu ..bytomskie bedziecie zdychać na pstwiskach długo ,boleśnie w zapomnieniu i nie bycie to tu na forum 10-ciu mnie kijami okładało.Wasze benkarty bedą szczęsliwe jak dostana w szkole bilet na Wielkiego Górnika ! kluby powstałe w 1920 skonczyły się w 1948r od tego roku ZAWSZE W NASZYM CIENIU !! teraz czekamy na ruszka.A Trorcida Stolarzowice prowadzi werbunek na młyn..zapisywać się.Górnik klubem kibiców Śląskich Miast !!Bytomscy wszyscy na Górnik !

bednarek 2018-01-10 18:31:35

Polonia nigdy nie zginie. Pozdro dla Długiego. Korona Kielce

staRy szal 2018-01-10 15:50:17

Polonia ni9dy nie z9inie ! Niebieskie 1920 Katowice

Zagłębie Lubin 2018-01-10 06:37:13

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE !!!

NIEBIESKI 2018-01-10 05:18:28

Polonia ni9dy nie zginie !!!!!!

KSG 2018-01-09 22:10:07

wy za ta macie honor minuty ciszy nie umiecie nawet bez napinki wytrzymac

adam 2018-01-09 21:33:23

w Warszawie powinny byc conajmniej 3 prezne kluby. Mamy jeden i niedorozwinieta Polonie :)

Stefan 2018-01-09 18:13:09

Szkoda że takie zasłużone kluby giną.

Piekarczyk 2018-01-09 16:47:43

Torca Piekary wy jesteście zwykłymi ludźmi bez honoru. Jedyna wasza siła to internet. Serio czytam komentarze KSG lub GKS to wszędzie napinka. Ogarnijcie się w końcu!

Jo 2018-01-09 11:22:35

torca Piekary - czemu pobiliscie ostatnio znowu przypadkowa osobę pod stan szkło na brz? Nie dość że nie kibicuje to jeszcze nie jest z piekar