2 lata za wpis w internecie

zielony

2018-01-09

Na profilu społecznościowym jednego ze stowarzyszeń kibiców Cracovii pojawił się wpis "Rzeki spłyną krwią tych, którzy uśmiercili naszych braci" wraz ze zdjęciem zastrzelonego przez antyterrorystów Adriana Z. ps. „Zielony”. Autor tego wpisu - 27-letni Michał M. - został tymczasowo aresztowany. Za ten czyn grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Michał M. usłyszał zarzut publicznego nawoływania do zabójstwa. Przyznał się już do dokonania wpisu na portalu społecznościowym. Post dotyczył zastrzelonego przez policjantów kibica Cracovii - Adriana Z., który miał próbować wyrwać karabinek funkcjonariuszowi i skierować w stronę innego policjanta podczas próby aresztowania. Wtedy też został postrzelony przez antyterrorystę. Mimo reanimacji zmarł.

 

„Ten czyn spełnia znamiona art. 255 kodeksu karnego mówiącego o publicznym nawoływaniu do zbrodni zabójstwa poprzez internet. Mężczyzna usłyszał zarzut, przyznał się do niego i dostał miesiąc aresztu. Powodem aresztu jest obawa matactwa jak również obawa, że może popełnić przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu” – tłumaczyła nadkom. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.





Komentarze (21)

Sławek - 2018-01-14 14:12:40

za takie bzdury teraz zamykają


Amica Wronki SA - 2018-01-14 13:22:11

Przyznał się do wpisu jak dla mnie nie nawoływał do niczego


wolnosc slowa - 2018-01-14 00:10:11

przyznal sie do nawoływania do zabójstwa. Teraz niech czeka na kare.


Zagłębie to My 1946 - 2018-01-13 22:27:12

Ja się pytam gdzie ta wolność słowa . . .


gliwice moze glewitz - 2018-01-11 23:45:01

wczesniej obisali ze gliwice to sami przezuci i konfidenci spyt i jamrozik to potwerdzają


Andrus - 2018-01-11 08:50:14

Chuliganka trwa jeszcze na peryferiach "ekstraklasy", bo tu widać już tylko bandytkę, a to nie to samo. Czysta chuliganka zanikła.


Marcin b - 2018-01-10 18:54:08

Nie dopatruje sie w tym wpisie znamion czynu z art 255 kk. A zajmuje sie sprawami karnymi na co dzien


KS Gliwice - 2018-01-10 16:47:11

Rzeka to wisła to gts to policja .....ale przynajmniej prawdę napisał.


waw - 2018-01-10 07:31:28

A przyznanie do winy, to takie prawilniactwo w Craxie? Groźba 3 lat i już po majtach leci.


he-man - 2018-01-10 07:14:21

Ale Wy jestescie pojeb... Coraz więcej tu wątków politycznych. Prawda jest taka, że nie ważne PO, PIS, SLD czy .N. Wszyscy chcą władzy by jak najwięcej wziąść dla siebie. Sprzedaja się temu kto da więcej. A Wy jak te tępe cielęta (to się do większości narodu odnosi) wciąż wierzycie w ich obetnice.


TOMEK - 2018-01-09 23:59:42

Dobrze! Śmierć bandytom


Precz z PISEM - 2018-01-09 22:53:29

Wy matołki wierzycie Kaczorowi? Jestescie debilami?


Ludzie na ulice - 2018-01-09 20:54:44

Policyjna bezkarność żule milicyjne pod lidlem szczaja pod siebie nawet na izbe go nie wezma ci co pracuja w policji to debile kiedys nawet podstawowki nie musieli miec


Do eryk - 2018-01-09 16:20:58

Co ja kodziarz? Jak PO nie nawidziłem tak i PISu. Pisałem "jak za tuska" to chyba wyjaśniłem jaki mam stosunek do PO. Weź ty sie nie ośmieszaj marny trolu na których trafiam co chwila. Gdyby wybory miałby coś zmienić to by były nielegalne. Żydowska okupacja takie żniwo zbiera umysłowe i ty eryk jesteś tego przykładem. Tematy uchodźców i komuny to tematy zastępcze, do większych praw policji itp. A o uchodźcach to zalew ukraińców jest a nie arabów jak straszą.


Eryk - 2018-01-09 14:26:33

Do do motorowiec Likwidują fabryki ?? Atak ma Rosję?? Odrzuć już mefedron, choć uważam że już za późno, wróć do tanich win i bądź pewny, twoja banda co rozkradala kraj , chlała drogie wina i żarła osmiorniczki nie wróci.twoi idole zrobili tylko kilka rzeczy, kradli jak nikt wcześniej, kazali pracować do śmierci i na koniec chcieli na rozkaz Niemców i Tuska wpuścić do nas dzikich, tylko tyle zrobili


Do motorowiec - 2018-01-09 14:12:59

Masz racje. Za byle gówna władza chce osadzić w pierdlach. waty, zusy, takie same represje policyjne jak za tuska ino za kurtyną w zaciszu medialnym. A ci co piszą ooo jaki pis zajebisty szanuje patriotów itp. Są obłudnikami. Pis ściąga wojska amerykańskie które mają dać pretekst do napaści rosji na polske, podwyższa podatki, ustawy anty terrorystyczne wymierzone w obywateli, likwidacje fabryk nazywają wygaszaniem. A na marszu niepodległości zamiast z tymi problemami walczyć to jakieś uchodźcy i precz z komunom. Żydy pierdolone plują w twarz a wy mówicie że deszcz pada, kiedyś kibice bastion walki o wolność a tacy jak eryk gaszą nadzieje i dali sie podporządkować żydoprawicy.


Eryk - 2018-01-09 13:15:04

Motorowiec kodziarzu nie pisz bzdur porównując POpaprańcow do obecnej władzy.wtedy to był stan wojenny dla kibiców.tamta wodzą mało że była antypolska to jeszcze gnoiła wszystko co polskie.zreszta rozmowa z tobą to jak przekonywanie szechtera z gw że jego brat to kat Polaków, bez sensu.spłyń sciekiem


Motorowiec - 2018-01-09 12:47:36

Dalej chodźcie w Marszu Niepodległości i cieszcie się, że milicja tego dnia nie wnika za bardzo. Dają nam jeden dzień swobody, a w kraju robi się coraz duszniej. Takiego gówna nie było nawet za rządów POpaprańców, jeżeli dalej będziemy udawać, że jest fajnie to skończymy w odizolowaniu od wszystkich. PiS wykorzystuje nas jako tarczę przeciwko lewactwu, ale wkrótce przestaniemy być potrzebni i wezmą się za nas.


SEKTORC - 2018-01-09 12:17:26

Tylko po co się przyznawał...