siatka

Jastrzębski Węgiel zrywa współpracę z klubem kibica

Piro Shop
Komentarze (7) 2017-11-14

Jastrzębski Węgiel awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tle narasta konflikt na linii fani – zarząd. Władze siatkarskiego klubu zdecydowały się zerwać dotychczasową współpracę z kibicami.

  

W niedzielę siatkarze z Jastrzębia pokonali Omonię Nikozja. Od początku drugiego seta klub kibica Jastrzębskiego Węgla zaprzestał dopingu. Do kibiców podszedł prezes klubu i próbował namówić ich na wznowienie dopingu. Na hali doping wrócił dopiero podczas trzeciego seta.

  

Według dziennikarzy „Katowickiego Sportu” problem leży w sponsorze klubu kibica, którego nie akceptują władze klubu. Po meczu zarząd Jastrzębskiego Węgla wystosował komunikat w którym poinformował o zakończeniu współpracy ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

  

Komunikat KS Jastrzębski Węgiel S.A.:

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br., klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

 

Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Al. Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8:00 do 15:00 celem złożenia  pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.

 

Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017 r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017 r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.

 

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach.

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Adam Gorol

 

Fot. siatka.org

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
K.S.Gliwice 2017-11-17 12:12:16

Kocham moich cieplutkich przyjaciół z Gisza i Zawodzia. Zawsze wiedzą co zrobić, abym czuł się szczęśliwy. KSG & GKS !

KS Gliwice 2017-11-16 14:40:00

brawo zarząd trzeba yebać Jastrzębie.

CHWDP 2017-11-15 23:02:58

kogo obchodzą pikole z siatkówki??? ten portal schodzi na psy...

Stefan 2017-11-14 19:12:55

Kupcie sobie kibiców,barany z zarządu klubu.

bogumił 2017-11-14 19:07:03

może poproście o pomoc kibiców GKSu Jastrzębie.

Mi Wo 2017-11-14 16:07:49

Cóż za rzetelne dziennikarstwo: ) nie ma wzmianki o tym jaki to sponsor był kością niezgody