acab

Areszt dla kibiców Olimpii

Piro Shop
2017-11-07

W sobotę na drodze S7 zatrzymano trzech kibiców Olimpii Elbląg i postawiono im zarzuty usiłowania pobicia. Dwóch z nich trafiło decyzją sądu do aresztu. Według policji usiłowali oni zakłócić przejazd kibiców Stomilu Olsztyn.

 

 

Policjanci patrolujący przejazd kibiców Stomilu, zauważyli około godz. 3:00 w okolicach Nidzicy kilka samochodów osobowych, których kierowcy usiłowali zatrzymać autokar z kibicami z Olsztyna. Zajeżdzające drogę samochody sprawiły, że autokar się zatrzymał i kibice Olimpii wysypali się z aut w celu konfrontacji z ekipą Stomilu. Widząc nadjeżdżające policyjne wahadło, Olimpia wsiada do samochów i odjeżdża.

 

 

Zatrzymane zostało jedno z aut, w którym znaleziono m.in. 2 gramy marihuany, młotki, noże sprężynowe i pałkę teleskopową. Kierowca i pasażerowie usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, natomiast 30-letniemu kierowcy samochodu dodatkowo przedstawiono zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem narkotyków.

 

 

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Do wniosku przychylił się sąd i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie. Za usiłowanie udziału w bójce lub pobiciu kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.