Atak Romy na Chelsea

Atak Romy na Chelsea

Piro Shop
Komentarze (2) 2017-10-31

W poniedziałkowy wieczór grupa fanów AS Romy zaatakowała sympatyków Chelsea Londyn. W wyniku starcia nikt nie ucierpiał, ale dwóch Włochów zostało zatrzymanych przez policję. Oba zespoły zmierzą się w fazie grupowej Ligi Mistrzów (grupa C) we wtorek o godzinie 20:45.

 

"Jak donosi "Il Corriere dello Sport", grupa około 40 zamaskowanych kibiców Romy wtargnęła do jednego z pubów w centrum Rzymu, gdzie przebywali fani Chelsea przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów. Doszło do starcia pomiędzy nimi, ale na miejscu szybko pojawiła się policja, która zapobiegła większej bijatyce. Dwóch kibiców Romy zostało aresztowanych" - informują Sportowe Fakty.

 

Według dziennikarzy relacjonujących poniedziałkowe wydarzenia nikt nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Włoskie gazety zapewniają też, że ambasady Włoch i Wielkiej Brytanii ściśle współpracują ze sobą, ponieważ zdawały sobie sprawę, że może dojść do starcia pomiędzy sympatykami obu drużyn. Z tego powodu do Rzymu przyleciało trzech specjalnych policjantów z Londynu, którzy mieli pomagać w zabezpieczeniu spotkania.

 

Kibice Chelsea od Romy dostali 1750 biletów uprawniających ich do zajęcia miejsc na stadionie, ale w stolicy Włoch przebywa im dużo więcej - planują oglądać mecz "na mieście".

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
LOL 2017-11-05 12:12:09

Hm... ciekawe starcie musiało być... hihi

Leszek 2017-11-01 10:27:37

W wyniku starcia nikt nie ucierpiał, ale dwóch Włochów zostało zatrzymanych przez policję.