Wielka radość po awansie na mistrzostwa świata

Wielka radość po awansie na mistrzostwa świata

Piro Shop
2017-10-09

Niedzielny mecz Polska - Czarnogóra (4:2), w którym biało-czerwoni przypieczętowali swój awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata rozgrywane w Rosji oglądało blisko 60 00 kibiców. Do późnej nocy trwało świętowanie sukcesu przez kibiców.

 

Momentami doping z trybun Stadionu Narodowego stał na naprawdę wysokim poziomie. Po meczu odbyła się feta, podczas której piłkarze w okolicznościowych koszulkach świętowali awans, a kibice dziękowali im za zwycięstwo nad Czarnogórą i zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej. Nie zabrakło rundy honorowej oraz owacji na stojąco.

 

 

Symbolem wczorajszego zwycięstwa szybko stało się zdjęcie, na którym jeden z kibiców całuje buta najlepszego strzelca kadry - Roberta Lewandowskiego. Zdjęcie dokumentujące to wydarzenie szybko rozeszło się po sieci.

 

 

Wśród kibiców obecnych na stadionie obecni byli także przedstawiciele władz państwowych. Po meczu piłkarzom pogartulowała premier Beata Szydło. Biało-czerwonym kibicował też prezydent Andrzej Duda.

 

 

- W 78. minucie myślałem, że będę wzywał lekarzy - zażartował na prezydent, nawiązując do chwili kiedy piłkarze Czarnogóry wyrównali na 2:2. - Ale potem pokazaliście, panowie, że tak powiem, kto tu rządzi - dodał. Podkreślił, że jest "wzruszony, bo to duże przeżycie".