Czy Rosja jest gotowa na Mistrzostwa Świata?

kibice rosyjscy

2017-06-16

W ten weekend rozpoczyna się w Petersburgu Puchar Konfederacji. Dla organizatorów jest to przedsmak tego co czeka Rosję w 2018 roku podczas Mistrzostw Świata.

 

Puchar Konfederacji rozgrywany jest od 1992 roku. W turnieju bierze udział osiem drużyn – zwycięzców mistrzostw kontynentalnych oraz gospodarz i mistrz świata. Do tej pory turniej  cztery razy udało się wygrać drużynie Brazylii. Tym razem "Canarinhos" zabraknie w turnieju.

 

Dla Rosji organizacja turnieju, to sprawdzian i próba udowodnienia, że gotowi są na przyszłoroczne mistrzostwa.

 

"Pracujemy z fanami, analizując potencjalne zagrożenia" powiedział podczas konferencji prasowej specjalista minister spraw wewnętrznych Anton Gusev, który przedstawił plany bezpieczeństwa Pucharu Konfederacji i Mistrzostw Świata w 2018 r.

Poinformował , że 191 Rosjan znajduje się obecnie na czarnej liście zakazowej. To prawie dwukrotnie więcej niż w Marsylii podczas Euro 2016.

 

Mecz otwarcia zaplanowano na sobotę W Sankt Petersburgu, zmierzą się wtedy gospodarze i Nowa Zelandia. Najlepsze dwa zespoły z każdej grup awansują do półfinałów. Rozgrywki zakończą się 2 lipca również na stadionie w Sankt Petersburgu.

Komentarze (0)

Zobacz również