Wyjazdowe przygody polskiego St. Pauli

Wyjazdowe przygody polskiego St. Pauli

2017-06-13

Znacie b-klasowy klub AKS Zły? To prawdopodobnie jedyny taki klub w Polsce i prawdziwa perła w koronie Gazety Wyborczej. "Klub otwarty, bez nienawistnych postaw". Bez prezesa i działaczy - prawdziwa demokracja. 

 

Założyciele "Złego" tak pisali o sobie przed sezonem:

 
"AKS ZŁY to połączenie lokalnego sportu z uniwersalnymi wartościami. Zbudujmy w Warszawie klub opierający się na równouprawnieniu, tolerancji i demokratycznym podejmowaniu decyzji. Niech sport wreszcie służy ważnym sprawom."

 

W sobotę AKS Zły rozegrał ostatni mecz w debiutanckim sezonie. Na "wyjazdowe spotkanie" z GKP Targówek przyjechało około 100 kibiców gość, co jak na tę klasę rozgrywkową można uznać za sukces (nawet w kontekście odległości). Wynajęli autokar, uszyli flagi i przygotowali oprawę. Mecz ten decydować miał bowiem o ich awansie do A-klasy. 

 

Problem w tym, że AKS Zły, choć ponoć apolityczny, z daleka już stwarza odmienne wrażenie. To tak, jakby ktoś, kogo boli prawicowe podejście polskich kibiców, na siłe chciał to zmienić poprzez założenie noweg tworu. Fakt przybycia kibiców Złego do Targówka nie spotkał się więc z aprobatą kibiców GKP. 

 

Jak czytamy w relacji:

 

"Święto zburzyli chuligani. Wyzywali gości, rzucali w ich sektor butelki z piwem, szukali awantury. Kilku wyrostków próbowało przeskoczyć przez ogrodzenie do fanów Złego, ruszyli z pięściami, wykrzykiwali, że „nienawidzą lewactwa”. Ich popędy zdusiła policja."

 

Po meczu, pomimo przegranej AKS-u, kibice gości zaśpiewał swoim rywalom: „Dzięki za walkę” i „Targówek, szacunek!”.

 

 

 

 

Komentarze (4)

Dojna Zmiana - 2017-06-16 11:15:35

No cóż nie każdy popiera Honor , zasady , wspólnotę , prawicowe wartości które to pokazali ( między innymi ) kibice Legii na ostatnim meczu katując bez powodów swojego " brata " " ziomka " " brata po szalu "


Odpowiedź - 2017-06-13 20:18:24

Bardzo źle, że są i sobie kibicują


dobry - 2017-06-13 19:31:41

nic nie rozumiem z tego art. to dobrze czy źle ze sobia sa i kibicuja?


Zobacz również