Nerwowo na trybunach Stadionu Narodowego

Nerwowo na trybunach Stadionu Narodowego

2017-06-11

Około 300 rumuńskich kibiców oglądało wczorajszy mecz na Stadionie Narowodym w Warszawie. Nerwową atmosferę na trybunach czuło się przez całe spotkanie, ale kulminacyjny moment nastąpił dopiero w 55. minucie meczu, kiedy z sektora gości poleciała petarda, a część kibiców z Rumunii rzuciła się w stronę Polaków. Do niczego jednak nie doszło, po interwencji ochrony sytuacja na sektorach nieco się uspokoiła. 

 

Według rumuńskiej prasy kibice przyjezdni zostali sprowokowani, a punktem zapalnym miały być okrzyki, które przez cały mecz wielokrotnie skandowali Polacy - "Ungaria, Ungaria" oraz "Ria Ria Hungaria". 

 

Konflikt pomiędzy Rumunami a naszymi braćmi z Węgier spowodowany jest autonomicznymi ruchami mniejszości węgierskiej w Rumunii (Szeklerami), którzy zamieszkują wschodnią część Siedmiogrodu. Sytuacja w regionie zaogniła się kilka lat temu, kiedy prefekt okręgu Covansa zdjął szeklerską flagę ze swojego biura, choć wywieszanie jej jest w Rumunii legalne. 

 

Komentarze (13)

żosekese - 2017-06-19 08:32:02

banik traci szmaty na naszą korzyść jebat banik pico Ino Tyski Gks


HWDK - 2017-06-16 20:13:46

cała Polska śpiewa z nami wypierdalać ! z kibolami !


hoh - 2017-06-12 20:43:08

Debile z pedałesu Widzew ok niedawno stracił falgi przez swoją głupote czemu nie mówią jak jedno z głownych ich osiedli na zbiórce uciekali jak Widzew wpadł im na zbiórke w mniejszej o wiele liczbie a oni nie podieli walki hehe !


Śmiechu - 2017-06-12 19:58:41

NO tak, w snach


KSGliwice - 2017-06-12 18:45:46

legia wam najebała w równym składzie, a my zmietliśmy z powierzchni legie będąc trzy razy mnij. To o czymś światczy ! Torcida & Banik & Pogoń & GKS !!!


Śmiechu - 2017-06-12 17:00:46

Ruch znowu za jakiś czas da pstryczek KOalicji i znowu będzie umniejszanie. Porażki z Gieksą&Górnikiem ? chyba tylko jak KSGKS będzie w dwukrotnej przewadze. Legia też kozak w zdecydowanej przewadze była.


PBnz - 2017-06-12 16:39:49

dlaczego nie chcieli walczyć? ruch już nie jest taki mocny jak dekadę temu dlatego wolał uniknąć możliwości ewentualnej porażki.


KSGliwice - 2017-06-12 16:03:33

My Hooligans of Torcida razem z naszymi przyjaciółmi z Gieksy w ostatnim tygodniu cztery razy proponowaliśmy śmierdzielom ustawke banda na bande o flagi. Za każdym razem sreali po majtach i odmawiali.


Tralalala - 2017-06-12 11:48:23

Gieksa chciała walczyć a to dobre sobie. No Ruch bał się Gieksy :) Obiektywny dobry jesteś :)


obiektywny - 2017-06-12 10:07:47

no ale wrwe znów bało się przyjechać. GKS chciał walczyć o flagi, było kilka propozycji, na które ruch odmówił-też się bał.


WRWE - 2017-06-12 00:17:51

WRWE by tam było to ciapaci by nawet nie podskoczyli.


brawo panie - 2017-06-11 15:08:07

sąsiadami?


Zobacz również