Dynamo Drezno na wojennej ścieżce

Dynamo Drezno na wojennej ścieżce

2017-05-17

Spektakularna oprawa kibiców Dynama Drezno: w asyście pirotechniki i wojskowego kamuflażu dwa tysiące kibiców wypowiedziało wojnę Niemieckiemu Związkowi Piłki Nożnej.

 

Kibice Dynama wybrali się na swój wyjazd do Karlsruhe z wyjątkową oprawą. Każdy z nich był ubrany w wojskową odzież w kamuflażu typu moro. Na czele przemarszu na stadion, grupa kibiców trzymała transparent „Football Army Dynamo Dresden”. Przy akompaniamencie werbli, dużej ilości świec dymnych oraz petard przemaszerowali na stadion rywala.

 

Nim kibice Dynama pojawili się na sektorze, próbowali dostać się na stadion w inny sposób. Uszkodzeniu uległy bramy wejściowe. Na stadionie przyjezdni wywiesili transparent „Wojna z DFB”. Odpalono również pirotechnikę. Efektownie wyglądały także przemarsze po sektorze kibiców z Drezna. Po meczu władze klubu z Karlsruhe stwierdziły liczne uszkodzenia sektora, których rzekomo dokonali kibice gości.

 

 

- Sceny jakie rozegrały się przed meczem Karlsruhe przeciwko SGD są całkowicie nie do zaakceptowania. Pojęcia takie jak "wojna" nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją - powiedział Thomas de Maizière minister spraw wewnętrznych w rozmowie z Heilbronner Stimme.

 

To tylko jeden z licznych komentarzy polityków w tej sprawie. W poniedziałek, komisja dyscyplinarna DFB wszczęła dochodzenie przeciwko klubowi, który również potępił zachowanie swoich kibiców.

Komentarze (2)

hultaj1910 - 2017-05-21 15:10:53

Rewelacja,aż ciary przechodzą !


fanatyk - 2017-05-18 12:44:27

zajebista akcja i oprawa!!!