Tysiące kibiców na murawie stadionu

Tysiące kibiców na murawie stadionu

2017-05-14

Już w przyszłym roku kibice Tottenham Hotspur zasiądą na nowym stadionie. Podczas ostatniego meczu z Manchesterem United żegnali swój stary obiekt. Pożegnanie sprawiło, że władze Tottenhamu zastanawiają się, czy będzie miał kto przyjść na nowy stadion...

 

Stadion White Hart Lane od 118 lat służył ekipie Tottenhamu. To między innymi na murawie tego stadionu Koguty dwukrotnie wygrały ligę i zostały mistrzami Anglii. Osiem razy zwyciężyli w Pucharze Anglii. Z międzynarodowych sukcesów należy wspomnieć o Pucharze Zdobywców Pucharów czy dwukrotnym zwycięstwie w Pucharze UEFA.

 

Pożegnalny mecz zakończył się pomyślnie dla drużyny Tottenhamu. Pokonali Manchester 2:1.

 

Kibice postanowili wykorzystać okazję do świętowania i w liczbie kilku tysięcy wybiegli na murawę po ostatnim gwizdku sędziego. Służby porządkowe błyskawicznie ewakuowały piłkarzy z płyty boiska, a fani przez kilkanaście minut żegnali się ze swoim stadionem na murawie.

 

 

Czy spotka ich za to jakaś kara? W Anglii zakłócenie imprezy masowej i wtargnięcie na płytę boiska może być karane nawet dożywotnim zakazem wstępu na tego rodzaju imprezy! Mecz na własnym, nowy stadionie Koguty rozegrają już w sierpniu 2018 roku. Do tego czasu swoje mecze organizować będą na stadionie Wembley.

Komentarze (0)