Pracownicy klubu zniszczyli oprawę

Pracownicy klubu zniszczyli oprawę

2017-04-27

Służby porządkowe na stadionie Borussii Mönchengladbach zniszczyły przygotowywaną od dwóch tygodni oprawę miejscowych kibiców. Przedstawiciele klubu przepraszają i obiecują wsparcie oraz zwrot kosztów zniszczonej oprawy.

 

Ultrasi Borussii przed meczem z Eintrachtem Frankfurt rozłożyli na trybunach meczową oprawę. Niestety służby porządkowe na stadionie popsuły główną kibicowską atrakcję meczu. Cała oprawa wylądowała w koszu. Grupa ultras Sottocultura obwinia za zaistniałą sytuację klub. Na stronie internetowej fanów pojawiło się oświadczenie, w którym kibice zażądali od klubu wyjaśnień

 

„Będziemy współpracować w przyszłości z ultrasami w przygotowaniu ich choreografii i opiekować się nią przed meczem, aby upewnić się, że coś takiego się więcej nie powtórzy” – zapewnia Thomas Weinemann odpowiedzialny w Borussii Mönchengladbach za współpracę z kibicami. Dyrektor zarządzający klubu Stephan Schippers poinformował, że zwrócone zostaną poniesione przez fanów koszty oprawy. Na sam materiał do oprawy fani wydali 7000 euro.

 

Ultrasi Borussii Mönchengladbach nie ustosunkowali się jeszcze do propozycji klubu. Warto dodać, że nie jest to ich pierwszy problem z meczową oprawą. Wcześniej klub nie wyraził zgody na prezentację choreografii przygotowanej na mecz z Schalke 04, uznając ją za zbyt agresywną.

Komentarze (0)