Koniec Ruchu Chorzów?

Koniec Ruchu Chorzów?

2017-04-19

Ruch Chorzów w sporych tarapatach. Nad klubem wisi nie tylko widmo spadku, ale również problemy finansowe, które mogą spowodować odrzucenie wniosku licencyjnego.

 

Klub z Cichej potrzebuje do września 2017 roku 15 mln złotych na spłatę najpilniejszej części zobowiązań. W zeszłym roku miasto, które ma ok. 20 procent akcji Ruchu, udzieliło pożyczki w wysokości 4 mln złotych i 12 mln poprzez spółkę Centrum Przedsiębiorczości. Pomimo cięć w budżecie, Ruch nadal nie może wyjść na prostą.

 

Ruch wystąpił o pomoc do miasta w wysokości 10 mln złotych. Ma to pomóc w spłacie zobowiązań m.in. wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. Spłata 5 mln zadłużenia pozwoli klubowi, bez obaw o negatywną weryfikację licencji, złożyć wniosek do PZPN na grę w Ekstraklasie.

 

Prezydent Chorzowa zaapelował do udziałowców o proporcjonalne do udziałów wsparcie dla klubu. Na chwile obecną miasto jest w stanie wygospodarować ok. 2 mln złotych, co w żaden sposób nie zadowoli władz klubu. Na najbliższych komisji ds. budżetu miasta oraz sesji, przedstawiciele klubu będą strać się przekonać radnych do większej pomocy finansowej dla „Niebieskich”.

 

W sumie Ruch ma 36 mln złotych długu z czego 21 mln to zadłużenie wobec udziałowców spółki. Wygląda na to, że jeżeli władze klubu nie przedstawią władzom samorządowym realnego planu naprawy sytuacji w Ruchu lub nie znajdą dużego inwestora lub sponsora, może to być początek końca tego zasłużonego dla polskiej piłki klubu. 

Komentarze (28)

James Scott - 2017-05-24 10:04:10

CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI?? JEŚLI TAK SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI VIA Email: worldbestloans@gmail.com


KSGliwice - 2017-04-23 23:52:16

ja sie sprzedam daj namiary na dobrego murzyna


rebeliant80 - 2017-04-23 11:05:09

Wszystkie kluby utrzymywane z pieniędzy publicznych powinny zostać sprzedane, a jeśli nikt nie będzie chciał kupić - zlikwidowane.


milosz - 2017-04-22 18:25:19

chorzów jest glupi


wawawawawa - 2017-04-22 18:01:17

czasami sram w majty i pije siki


KSGliwice - 2017-04-22 13:22:11

ja lubie jak mi laduja w pupala ten sprzet koledzy


StaRyFan - 2017-04-22 13:03:50

Dużo 16tek lata ze sprzętem. Czy to był jeden z tych sprzętowców z Gieksy ? Teraz chyba pretensje do swoich powinien mieć największe. Jestem przeciwko takim akcjom. Niebiescy tylko 3pkt dzisiaj!


Stefan - 2017-04-22 01:08:33

I co chorzowskie, zobaczymy waszą frekwencję w IV lidze...


KSGliwice - 2017-04-21 17:10:52

Mnie to majtki opadają za każdym razem, kiedy chłopaki z Tauzena do mnie wpadają.


Anonim - 2017-04-21 16:11:37

Ręce opadają


KSGliwice - 2017-04-21 13:00:05

jestem taki ladny ze musze sobie strzepac rycerza pod janusza z gksu


decyzyjnyPF - 2017-04-20 21:33:53

W imieniu kibiców Ruchu Chorzów przepraszam za członka PF podszywającego się na kibice.net pod innych-człowiek ten doznał wstrząsu mózgu po przegranym grillowaniu z Legią Warszawa, w równych liczbach. Do dziś jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym.


KSGliwice - 2017-04-20 19:39:05

Sory, że tak się ciskam, ale mnie jeszcze dupsko boli i stąd gorszy nastrój. Ale przynajmniej już nie mam zatwardzenia.


KSGliwice - 2017-04-20 18:17:06

Jebani napinacze i podszywacze z sztamy QuRWE i benkaRty gRudniowe.! każdy to wie nosicie zarcie CBŚP...i legła was jebała ała,ała,ała....a Torcidzie się kłaniała ała,ała,ała.


KSGliwice - 2017-04-20 17:21:37

No i stało się :) Jestem taki szczęśliwy :):):) Dzisiaj ponownie dopadli mnie przyjaciele z GieKSy. Tym razem na Zawodziu u ziomka na kwadracie. Grzmocenie było wyjątkowo ostre i bez żadnych zabezpieczeń. Było mi cudownie :)


KSGliwice - 2017-04-20 13:29:32

Spoko, na pewno wpadnę. A będą może chłopaki z gksu? Bo znowu mam chcicę.


KSGliwice - 2017-04-20 11:06:22

o tym czy ta quRWa padnie zadecyduje Wielki Górnik ! na razie ma zdychać i meczyć się powoli....trochą trza sie posmiać 70+50+5=70 haha a z punktami -8+4:2=2 haha majstry 6 hajduki+7 ruch +1Puchar Polski = 14 haha bismarkhuta-hajdupki-małe,drzewiarz,chemik,hutnik,HKS,ruch,stowarzyszenie,fundacja,new-conect i dalej posmiewisko bez konca.


Kumpel z Zabrza - 2017-04-20 09:08:15

Wpadnij po drodze po mnie też mam kilka informacji dla naszych ziomów z policji.


KSGliwice - 2017-04-20 01:35:37

ide na komende z ucha walnac


GiGi TSW - 2017-04-20 00:29:05

"Bieżanów1906"...nie podszywaj się kurwo pod Wiślaka, ty żydowska kaleko umysłowa !


19N20K - 2017-04-19 20:48:45

Ruch Chorzów nie zginie!


Górnik z Zabrza - 2017-04-19 18:46:59

Już połowa bandy przerzuciła się i tak na Górnik po zniknięciu naszego Ruchu druga połowa będzie nam pałę robić


Komornik - 2017-04-19 18:37:03

Ej ... !!! Komornik dzwoni Ruch milczy :) Niebiescy czemu nie odbieracie telefonów od Pana Komornika ??? Tacy jesteście "mocni", a komornik wciąga was nosem jak chce :)


ja p...lę - 2017-04-19 17:55:23

Co za gamoń pisał ten artykuł?? "nie przedstawią władzą samorządowym"??? Ty w ogóle umiesz odmieniać wyrazy przez przypadki? Co ty miałeś z języka polskiego?


KSGliwice - 2017-04-19 15:49:51

Mój tata pracuje w dochodzeniówce, a mama dorabia jako prostytutka na chorzowskich ulicach.


Złodziej - 2017-04-19 15:42:49

Niech szczupak ta cygańska kur.a waląca z dupy im pomoże


Zobacz również