Zirytowana Torcida

Zirytowana Torcida

Piro Shop
2017-04-04

Górnik Zabrze był jednym z klubów, które miały szybko wrócić do Ekstraklasy po niespodziewanym, ubiegłorocznym spadku. Wszystko wskazuje na to, że może zagościć w 1 lidze na dłużej.

 

Zawodnikom Górnika Zabrze nie pomógł doping 1200 kibiców Torcidy i przegrali ostatni spotkanie ligowe. Fani wydali oświadczenie w którym domagają się władz klubu natychmiastowej reakcji po porażce ich drużyny piłkarskiej w Kluczborku. Żądają zastosowania sankcji wobec piłkarzy - nałożenia na nich kar finansowych i przesunięcia niektórych z nich do zespołu rezerw.

 

Klub szybko ustosunkował się do oświadczenia fanów i również w formie komunikatu poinformował o swoich planach. Podziękował kibicom za olbrzymie wsparcie na stadionie w Kluczborku. Wyraził również nadzieję, że nadal będzie mógł liczyć na doping zabrzańskich fanatyków w najbliższych meczach. Władze klubu planują również, zorganizować w ciągu kilku dni spotkanie, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele fanów.

 

Oświadczenia w Zabrzu stają się ostatnio bardzo modne. Władze klubu zapowiadają kolejne, tuż po spotkaniu z kibicami, w którym poinformują o wspólnych ustaleniach.

 

Oświadczenie kibiców Górnika Zabrze:

 

"W związku z brakiem zaangażowania i totalną kompromitacją w meczu MKS Kluczbork – Górnik Zabrze, jakiej dopuściła się drużyna piłkarzy i trenerów Górnika Zabrze, domagamy się od zarządu klubu, w osobie Pana Prezesa Bartosza Sarnowskiego, natychmiastowego ukarania całego zespołu, kara finansową a zawodników którzy takiej kary nie przyjmą – przesunięciem do zespołu rezerw. Pieniądze, które zostaną zawodnikom zabrane w postaci kary, prosimy aby przekazane były na wybrany przez drużynę cel charytatywny.

 

W dniu wczorajszym ponad 1200 kibiców Górnika Zabrze w Kluczborku oraz kilkaset tysięcy w swoich domach, nie mogło dać wiary tak słabej postawie drużyny i przegrania w fatalnym stylu tego pojedynku. Piłkarzom zabrzańskiego Górnika przypominamy, iż reprezentując tak wielki klub jakim jest Górnik Zabrze, oczekuje się od Was pełnego zaangażowania i dania z siebie 1948% swoich możliwości. Zawodnikom którzy tego nie rozumieją i nie chcą w Górniku grać, należy jak najszybciej podziękować! Kibice zabrzańskiego Górnika, do dnia 05.04.2017, oczekują od zarządu klubu podania do wiadomości, podjętych kroków, odnośnie ukarania pierwszej drużyny Górnika Zabrze.

 

Ze sportowym pozdrowieniem, Torcida Górnik"

 

Komunikat władz klubu:

 

"Ze zrozumieniem przyjmujemy rozczarowanie i frustrację fanów Górnika po bolesnej porażce w Kluczborku.

 

Po ostatnich dobrych meczach drużyny wszyscy, łącznie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, oczekiwaliśmy innego rezultatu w spotkaniu z ostatnim zespołem I ligi. Tym bardziej, że na trybunach zasiadła rekordowa liczba sympatyków klubu. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za doping i wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty. Zarząd zapoznał się z treścią oświadczenia wydanego przez fanów po sobotnim meczu. Rozumiemy, że zawarte w nim postulaty wynikają z troski o przyszłość drużyny w walce o powrót do ekstraklasy.

 

Szanujemy każdą opinię, a głos sympatyków zawsze będzie w Górniku wysłuchany. Dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie z przedstawicielami środowiska kibiców, by wymienić się refleksjami po meczu z MKS Kluczbork, a przed kolejnymi niezwykle ważnymi spotkaniami, które czekają drużynę w najbliższych tygodniach. Jesteśmy przekonani, że wszystkim stronom zależy na tym, by Górnik grał na miarę oczekiwań. Tym bardziej jednak, póki wciąż jesteśmy w grze, trzeba zrobić wszystko, by naszymi działaniami kierował rozsądek, a nie emocje. I by wszystkie strony wspomagały pierwszy zespół do ostatniej kolejki trwającego sezonu.

 

Nie trzeba dodawać, że wsparcie kibiców jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na klimat oraz atmosferę wokół drużyny. Warto też pamiętać, że mimo rozczarowującej porażki w Kluczborku Górnik Zabrze w rundzie wiosennej odrobił część strat do klubów znajdujących się wyżej w ligowej tabeli. Po spotkaniu z kibicami zarząd wyda oficjalny komunikat odnoszący się do wydanego przez nich oświadczenia."