Rosja zalegalizuje ustawki?

Rosja zalegalizuje ustawki?

2017-03-09

Politycy szukają sposobów, by przejąć kontrolę nad kibicami. Jednym z nich jest legalizacja kibicowskich awantur pod płaszczykiem sportu. Takie plany ma polityk oraz członek Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Członek rosyjskiego parlamentu z Partii Liberalnych – Demokratów Igor Lebedev, na stronie swojej partii przedstawił pomysł i opracował zasady legalnych ustawek. W tym nowym sporcie, miałoby według niego brać udział po dwudziestu zawodników. Nie mogliby być uzbrojeni.

 

„Rosja ma możliwość stać się pionierem nowego rodzaju sportu. Po przybyciu kibiców i umówieniu walki, spotykaliby się na stadionie, po 20 osób bez uzbrojenia” – powiedział Lebedev.

 

Igor Lebedev jest również członkiem zarządu Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej. Zasłynął wypowiedziami po ubiegłorocznych ekscesach na Mistrzostwach Europy, gdzie starcia kibiców rosyjskich z kibicami angielskimi nazywał „normalnymi” dodając że „nie widzi nic złego w bójkach kibiców”.

 

W świecie kibiców, ustawki i awantury są czymś normalnym. Próba legalizacji tych zachowań przez dane państwo, w tym przypadku Rosję, może skończyć się tylko w jeden sposób. Doprowadzi to do przejęcia całkowitej kontroli nad tego rodzaju „atrakcjami meczowymi”.

Komentarze (0)