Fani FC St. Pauli zakpili z ofiar II wojny światowej

Fani FC St. Pauli zakpili z ofiar II wojny światowej

2017-02-14

Lewicująccy kibice niemieckiego FC St. Pauli podczas meczu ligowego zakpili z ofiar bombardowania Drezna. Ich postawa są oburzeni włodarze Dynama.

 

 

- Już wasi dziadkowie spalili się za Drezno - przeciwko niemieckiemu mitowi ofiar - można było przeczytać na trybunie za jedną z bramek. Sympatycy FC St. Pauli nawiązali w ten sposób do historii sprzed 72 lat, gdy w nalocie bombowym sił brytyjsko-amerykańskich w Dreźnie zginęło ponad 25 tys. ludzi.

 

Pierwszy głośno skrytykował postawę kibiców FC St. Pauli prezes Dynama, Michael Born.


- Granica dobrego smaku została tutaj przekroczona. Naśmiewanie się z ofiar wojny i przemocy przekracza wolność słowa - skomentował działacz niemieckiego drugoligowca.

 

Niewykluczone, że "Piraci Ligi" zostaną ukarani za zachowanie kibiców. Specjalne śledztwo wszczęła komisja kontroli niemieckiej federacji. W międzyczasie FC St. Pauli wydało oświadczenie, w którym odcina się od haseł głoszonych przez kibiców z Hamburga.

 

- Za zachowanie naszych sympatyków przepraszamy zarówno Dynamo Drezno, jego fanów oraz wszystkich bliskich ofiar bombardowania - czytamy w oświadczeniu.

 

Komentarze (1)

KSGliwice - 2017-02-18 15:23:59

st. pauli pertraktuje z gurnikiem zabze w sprawie utworznia koalicji lewakow i pedalow. herbem organizacji maja byc kulki analne. po za tym pieskow ma byc honorowym czlonkiem z polecenia putina.


Zobacz również