Kibice i piłkarze Lecha pomagają ''Lulusiowi''

Kibice i piłkarze Lecha pomagają ''Lulusiowi''

2017-01-02

Dzięki zaangażowaniu kibiców oraz byłych piłkarzy poznańskiego Lecha Henryk "Luluś" Zakrzewicz, niegdyś sponsor klubu z ul. Bułgarskiej, otrzymał pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Bezdomny przez pewien czas mężczyzna nie musi mieszkać już na ulicy.

 

"W latach 80. był jednym z najbogatszych poznaniaków – handlował dżinsami i sztruksami. Swoimi pieniędzmi wspierał budowę silnego Lecha Poznań. Wraz z grupą poznańskich przedsiębiorców pomógł wykupić z Legii Warszawa Mirosława Okońskiego, przyczynił się do ściągnięcia do Kolejorza ówczesnego króla strzelców Grzegorza Kapicę z Szombierek Bytom. Dziś ''Luluś'', bo tak jest nazywany Zakrzewicz, ma duże problemy ze zdrowiem, zmaga się z alkoholizmem, a na dodatek tuż przed świętami Bożego Narodzenia został wyrzucony z noclegowni, w której do tej pory mieszkał" - przypomina historię mężczyzny serwis internetowy sport.pl.

 

Po tym fatalnym dla "Lulusia" zdarzeniu do akcji wkroczyli wkroczyli byli piłkarze Kolejorza – Błażej Telichowski, Damian Nawrocik i Bartosz Ślusarski, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla byłego sponsora klubuWieść o akcji pomocy szybko rozeszła się wśród fanów Lecha i w ciągu zaledwie kilku dni udało im się zebrać sumę ponad 6 tysięcy złotych.

 

"Cała kwota została przekazana na wynajem mieszkania dla Zakrzewicza na osiedlu Piastowskim, a także zapewnienie mu niezbędnego wyżywienia. „Luluś” zobowiązał się przy tym również, że przestanie spożywać alkohol. Nowe mieszkanie dla Zakrzewicza zostało opłacone z góry do końca marca" - informuje sport.pl.

 

Zbiórką pieniędzy na kolejne miesiące będzie zajmowała się poznańska fundacja „Uwierz w Pomoc”. Pieniądze na dalszą pomoc „Lulusiowi” można wpłacać na konto o numerze 57 1240 1750 1111 0010 7165 6750 (BANK PEKAO SA, z dopiskiem „Dla Lulusia”). Wpłacający będą mieli wgląd w wydatki finansowane z konta.

Komentarze (0)

Zobacz również