30 tysięcy masek Vardy'ego

30 tysięcy masek Vardy'ego

2016-12-27

Angielski Klub Leicester City wspólnie ze swoimi kibicami przygotował 30 tysięcy masek Jami'ego Vardy'ego, które fani założyli na głowy podczas poniedziałkowego meczu z Evertonem. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko zawieszeniu napastnika.

 

"Zawodnik „Lisów” został zdyskwalifikowany na trzy spotkania za faul, którego dopuścił się w 28. minucie starcia przeciwko Stoke City na Mamie Biramie Dioufie. Reprezentant Anglii zaatakował dwiema nogami swojego przeciwnika i za to przewinienie natychmiastowo został wyrzucony z boiska przez arbitra. Z decyzją sędziego nie mógł pogodzić się menadżer Leicester, Claudio Ranieri, dlatego klub złożył odwołanie w sprawie kary nałożonej na napastnika. Nic ono jednak nie dało i The FA podtrzymała swoje wcześniejsze orzeczenie" - czytamy w serwisie transfery.info.

 

Na tym cała sprawa mogłaby się zakończyć, ale przedstawiciele aktualnego mistrza Anglii postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, że jednego z ich najlepszych piłkarzy zabraknie w kadrze drużyny na mecze świąteczno-noworoczne, dlatego na pojedynek z Evertonem przygotowali 30 tysięcy masek z podobizną Vardy'ego.

 

Co ciekawe w proteście wziął udział nawet... sam zainteresowany. Jamie Vardy również założył na twarz maskę ze swoją podobizną.

 

Komentarze (0)