Zawisza wyrzucony z I ligi!

Zawisza wyrzucony z I ligi!

Piro Shop
2016-06-10

Komisja Licencyjna PZPN-u zdecydowała, że odwołanie Zawiszy Bydgoszcz w sprawie nieprzyznania licencji na grę w I lidze nie zostanie rozpatrzone. Powodem są błędy formalne - brak wymaganych dokumentów.

 

Bydgoskiemu klubowi nie przyznano licencji w pierwszym terminie, czyli 31 maja. Powodem nieprzychylnego nastawienia Komisji Licencyjnej było niedostarczenie raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy oraz nieuregulowanie zobowiązania transferowego wobec jednego z klubów.

 

Zawisza w ostatniej chwili zdążył złożyć odwołanie, jednak z powodu braku dokumentów komisja postanowiła pozostawić odwołanie bez rozpatrzenia. W mocy jest więc decyzja z 31 maja.

 

„Decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji klubowych PZPN nie wyklucza możliwości ubiegania się przez klub Zawisza Bydgoszcz o licencję na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017” - czytamy w komunikacie wydanym przez piłkarską centralę, istnieje więc szansa, że bydgoski klub przystąpi do rozgrywek II ligi. Wiadomo także, że w zaistniałej sytuacji Zawisza nie będzie mogła liczyć na wsparcie miasta w takim zakresie jak dotychczas.

 

- Miasto oczekuje dalszego istnienia spółki i realizacji jej dotychczasowej działalności. Niemniej wsparcie ze strony miasta na takim samym poziomie jak dotychczas nie będzie możliwe w sytuacji, kiedy zespół nie otrzymał licencji na grę w I lidze - poinformowała Anna Strzelczyk-Frydrych z Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej ratusza.

 

"W Bydgoszczy nastroje minorowe. Natomiast wielka radość w MKS Kluczbork i Wiśle Puławy. Oba kluby miały rywalizować w barażach o jedno miejsce w I lidze w przyszłym sezonie. Jednak wobec nie przyznania licencji Zawiszy Departament Rozgrywek Krajowych PZPN zdecydował się odwołać oba mecze barażowe. Jednocześnie postanowiono, że MKS Kluczbork utrzymuje się bezpośrednio na zapleczu ekstraklasy, a Wisła Puławy awansuje do I ligi" - informuje serwis pomorska.pl.