Polacy kibicują klubowi z Lidy

Polacy kibicują klubowi z Lidy

Piro Shop
Komentarze (0) 2014-05-01
Portal informacyjny Kresy.pl poinformował o ciekawym zjawisku zaobserwowanym wśród kibiców klubu z Białorusi - FK Lida.

Położone na Grodzieńszczyźnie miasto Lida jest głównym ośrodkiem młodego pokolenia polskich aktywistów na Białorusi. Okazuje się, że świadomych Polaków nie brakuje także wśród fanów Lidzkiego Klubu Piłkarskiego.

"W sobotę 26 kwietnia odbył się mecz drugiej tury białoruskiej Pierwszej Ligi [druga klasa rozgrywkowa Białorusi - kresy.pl]. FK Lida pojechała do Smolewicz aby zagrać mecz z tamtejszym FK [Klubem Piłkarskim]. Niestety drugi mecz w sezonie zakończył się przegraną piłkarzy z Grodzieńszczyzny. Na mecz wyjazdowy jak zwykle pojechali kibice z Lidy. Wśród nich grupa świadomych Polaków, którzy postanowili wyraźnie objawić swoją narodowość. Jak przekazali kibice w ich grupie są także świadomi Białorusini ale relacje układają się dobrze. Wszyscy kibicują klubowi z "czerwono-białą historią" jak obrazuje jedna z flag." - Czytamy w serwisie Kresy.pl.

Zamieszczamy także dwa zdjęcia z wspomnianego meczu - po więcej zapraszamy na stronę www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz%2Fpolska-symbolika-narodowa-wsrod-kibicow-z-lidy-fotoKomentarze