Świetna frekwencja na IV-ligowej Polonii

2013-11-18
Pomimo degradacji do piątej klasy rozgrywkowej fani "Czarnych Koszul" nie porzucili ukochanej drużyny. Frekwencja na meczach IV ligi jest więcej niż zadowalająca - meldują dziennikarze serwisu sport.pl.

W rundzie jesiennej na mecze rozgrywane przy ul. Konwiktorskiej przychodziło średnio 2670 osób. "Wyższą frekwencję w całej Polsce ma obecnie tylko 20 z aż 219 klubów grających w wyższych ligach" - czytamy na stronie sport.pl.

- F jak frekwencja. Wybitna. W całej Europie na tym poziomie większą frekwencję mają dwa zespoły angielskie. Natomiast w Polsce wyprzedzamy Podbeskidzie, a w drugiej i trzeciej lidze lepsza jest jedynie Stal Mielec, Arka Gdynia, GKS Katowice i incydentalnie ROW Rybnik. - pisze autor bloga K6.

Rekord frekwencji w rundzie jesiennej padł 25 sierpnia w meczu z Wkrą Żuromin. Mecz (wygrany przez Polonię aż 6:0) obejrzało z trybun stadionu przy ul. Konwiktorskiej blisko 4,5 tysiąca widzów.
iparts.pl