Zamknięta trybuna na Zawiszy
2013-11-07
Podczas szczególnie elektryzującego bydgoskich kibiców meczu ligowego z Widzewem Łódź kibice Zawiszy nie będą mogli zajmować miejsc na trybunie B stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Decyzję o zamknięciu części widowni wydała wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes po rozpatrzeniu wniosku przesłanego przez policję. Stróże prawa starali się przeforsować pomysł zamknięcia całego stadionu, na który na szczęście nie przystanęła wojewoda.
Powodem zamknięcia trybuny B, na której tradycyjnie znajduje się "młyn" aktywnie dopingujący piłkarzy, jest nieprzestrzeganie przepisów o imprezach masowych.
Fani Zawiszy podczas spotkania z Legią Warszawa odpalili cztery race oraz wywiesili sektorówkę z literami HWDP. Policjanci mieli również zastrzeżenia co do drożności wyjść ewakuacyjnych.
