Stadion przy Łazienkowskiej nie zostanie zamknięty

2013-09-17
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wycofał się z pomysłu zamknięcia stadionu Legii na najbliższy mecz ligowy z Górnikiem Zabrze.

Niedzielne spotkanie 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy odbędzie się więc przy udziale kibiców obu zespołów.

Podczas spotkania władz klubu z ul. Łazienkowskiej z wojewodą ustalono, że wszystkie mecze mistrza Polski do końca trwającego sezonu będą miały status "spotkań podwyższonego ryzyka".

"Zgodnie z moim oczekiwaniem klub Legia Warszawa wystąpił do prezydenta miasta stołecznego Warszawy o nadanie statusu meczu podwyższonego ryzyka wszystkim spotkaniom w rundzie jesiennej. Oznacza to dodatkowe obowiązki dla organizatora, w szczególności zwiększenie liczebności służb odpowiadających za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej. Właściwa realizacja obowiązków przez klub powinna być wystarczająca do zapewnienia bezpieczeństwa podczas meczu Legia - Górnik" - napisał Jacek Kozłowski w oświadczeniu.
iparts.pl