"Kibole" na Jasnej Górze
2013-01-05
Dzisiaj (5.01.2013) fani polskich klubów piłkarskich po raz piąty spotkają się na Jasnej Górze, aby wziąć udział we wspólnych modlitwach w ramach V Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców. Swoją obecność zapowiedzieli między innymi sympatycy oraz fanatycy Lecha Poznań, Legii Warszawa, Wisły Kraków, Cracovii, Widzewa Łódź, ŁKS-u, Arki Gdynia oraz Lechii Gdańsk. W tym dniu nie liczą się jednak klubowe animozje, na co szczególną uwagę zwracają organizatorzy.
„Jasna Góra, jak co roku, stoi otworem przed każdym kibicem, bez względu na barwy klubowe, które reprezentuje, czy miejsce dopingowanej drużyny w tabeli ligowej. Nie będą miały znaczenia zakazy stadionowe, nie będzie trzeba posiadać specjalnej karty kibica. Każdy według własnej woli, wierny wierze i tradycji Ojców, jako zwykły człowiek, kibic, Polak, jest zaproszony do wspólnej modlitwy na V Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę” – można przeczytać na plakacie "reklamującym" pielgrzymkę.
W programie pielgrzymki, oprócz tradycyjnej wspólnej modlitwy przed Tronem Królowej Polski, znajdzie się wykład prof. Wojciecha Polaka i promocja książki pt. „Patriotyzm dnia dzisiejszego”.
Przewidziano również projekcję film Mariusza Pilisa o polskich kibicach i wieczorny koncert rockowy o wydźwięku patriotycznym.
