Kibice zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego
2012-06-26
Jego z najnowocześniejszych polskich muzeów - Muzeum Powstania Warszawskiego - bezpłatnie zwiedzali przed meczem ćwierćfinałowym EURO 2012 fani Portugalii oraz Czech. Jak informują pracownicy placówki "Ekspozycja muzealna zaprojektowana w niepowtarzalny sposób oddziałuje na zwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Centralnym punktem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku."
Na ścianach muzeum wyryte jest kalendarium Powstania, z którym dokładnie zapoznali się zwiedzający kibice. Wrażenie zrobiło na nich też słyszalne w muzealnych salach brzmienie bijącego serca symbolizujego życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. Powodzeniem cieszyła się również replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1.
Kolejne "drzwi otwarte" zapowiadane są na 27, 28 i 29 czerwca, tym razem muzeum bezpłatnie będa mogli zwiedzić kibice Niemiec i Włoch.
