Legalny bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN na zakłady. Kliknij tutaj i odbierz 20 PLN!

Prawda o polskich kibicach... w Holandii2012-05-12

Prawda o polskich kibicach... w Holandii Rzadko zdarza się by telewizja była w stanie powiedzieć o nas coś obiektywnego. Tym razem powstał cały, obszerny i uczciwy film dokumentalny, w którym kibice grają główną rolę. Telewizja publiczna wyemitowała obraz opowiadający historię represji, buntu wobec władzy i rugowania patriotyzmu z polskich stadionów. Niestety, sprawa nie dotyczy TVP, ale... NED2, czyli holenderskiej "Dwójki".

Wszystkiemu "winny" jest korespondent tej telewizji, polski dziennikarz Mariusz Pilis. W jego filmie szczegółowo opisywane są wszystkie sposoby represji wobec kibiców z więzieniem dla "Starucha" włącznie. Twórca pokazuje rzeczywistość stadionową, patriotyczne oprawy, a także rys historyczny - obecność polityki na trybunach w okresie PRL-u.

Całkiem słuszne i uzasadnione wydaje się w tym wypadku porównanie skali represji wtedy i teraz. W filmie głos zabierają dziennikarze, socjolodzy, a nawet ksiądz Wąsowicz, którzy tłumaczą istotę wojny między kibicami a rządem. Obiektywny film niestety - jak to bywa z obiektywnymi filmami - nie został wyemitowany w żadnej polskiej telewizji.

Komentarze (8)

cukrowa wata wynajem - 2013-01-13 17:37:55

wata cukrowa wynajem czestochowa www.wynajemwatycukrowej.pl


Dakota - 2012-05-14 18:08:55

Do Figo: hm,rozumiem,że wedle Twojego rozumowania podane przeze mnie przykłady nie miały miejsca,tak?I właśnie o tym poniżej także napisałem,że jeśli o czymś sie nie mówi,czegoś sie nie pokazuje to to nie miało miejsca!Skoro ktoś tak bardzo chce być obiektywny,niech obiektywnie z wszystkimi aspektami przedstawi temat,a nie tylko to co chciałby,żeby inni widzieli.Na forach kibiców foty i opisy wszelkich awantur,promocji,itp.historii to tylko wyssane z palucha opowieści.Tego w rzeczywistości nie ma. Zeby było jasne-o scenie kibicowskiej w Polsce wiem nie z wyborczej /nie czytam/,tylko z życia. Dodam jeszcze,że temat "obiektywnego" pokazywania świata zaprezentował nam już Goebbels,potem pokazała nam to komuna.Wydawało mi się,że kibice walczą o prawdę? Aha,polecam artykuł w tegorocznym marcowym numerze "TMK!" pt.HIPOKRYCI,to może pewne sprawy zrozumiesz.


do markoh - 2012-05-14 15:14:42

Nie wiem ile masz lat i skąd żeś się urwał ale 15lat temu jak mnie złapali na awanturze dostałem parę pał i byłem zadowolony. Dzisiaj dostałbym 10 lat pewnie za to samo więc i metody walki są inne. Zejdź na ziemię do okoła masz Big Brotherera, kamery, tajniaki, podsłuchy, inwigilacja to nie lata 90te człowieku!


Figo - 2012-05-13 21:26:51

Dakota - Widać że mało wiesz o środowisku kibicowskim,bardzo mało...idż do obiektywnej wyborczej lepiej.


Dakota - 2012-05-13 18:36:00

Film jest generalnie OK,ale szkoda,że autorzy tego opisu popełnili jeden wielki błąd już na samym początku artykułu pisząc:"...Rzadko zdarza się by telewizja była w stanie powiedzieć o nas coś obiektywnego..."Otóż ja twierdzę,że nie jest to film obiektywny tylko subiektywny!Ktoś próbuje z nas robić idiotów nie potrafiących myśleć.Jeśli to jest obraz obiektywny to proszę wytłumaczyć mi skąd biorą się bójki na stadionach i inne "wyskoki na bieżnię",bojówki,"wjazdy z bramą" i wszystko co jest z tym związane???Z tego filmu to jasno wynika,że takie historie nie mają miejsca na naszych stadionach!Skoro tego nie pokazano to taki problem nie istnieje,tylko skąd my to znamy?Komuniści stosowali dokładnie takie same metody,a kibice teraz je świetnie powielają.Dobrze,żeby np.w Holandii wiedzieli jak kibice w Polsce potrafią kibicować /np.ostatni mecz Ruch-Górnik!/,a nie klepiecie w kółko slogany typu patriotyzm,honor,Solidarność,Precz z Komuną itp. Wracając do Staruchowicza to dlaczego nie pokazano w filmie jak sprzedaje klapsa piłkarzowi własnej drużyny Legii???Nie mówcie więc,że film jest OBIEKTYWNY!


markoh - 2012-05-13 10:27:45

warto posluchac od 21;10 jak staruchowicz skarzy sie jak to go policja pobila , małolat w latach 90 nie raz sie obrywalo od policji wywozili za miasto tam zostawiali i walczylo sie dalej a nie wypowiadało w mediach jak to dali kilka boksow , po za tym pokazujesz co to nie ty a jak cie ochrona wyprowadzala ze starej krytej to nikt nie ruszyl ci pomoc . pokolenie beks na trybunach i tyle


Bos - 2012-05-12 12:34:27

jest jakis z napisami polskimi?


DaDa - 2012-05-12 11:33:17

A jest możliwość obejrzenia tego gdzieś w internecie ?