"Górale" oddawali krew

2011-10-17
43,2 litra krwi oddali kibice Podbeskidzia Bielsko-Biała w ramach akcji "Oddaj krew - idź na mecz". Osobami wielkiego serca okazało się być aż 96 fanów beniaminka Ekstraklasy!

Każdy z dobroczyńców otrzymał pamiątkę klubowa oraz zaproszenie na wtorkowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. ci, którzy w wejściówki na mecz zaopatrzyli się wcześniej mogli wybrać bilet na spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

- Akcja, przygotowana wspólnie z galerią handlową Sfera oraz Teatrem Polskim, zaplanowana była na pięć godzin, ale chętnych było tak dużo, że trwała o ponad dwie godziny dłużej. Organizatorzy zarejestrowali 118 osób, jednak po badaniach lekarskich okazało się, iż 22 osobom na oddanie krwi nie pozwala stan zdrowia - powiedział rzecznik Podbeskidzia, pan Jarosław Zięba.

Szef Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa przy Polskim Czerwonym Krzyżu Stefan Kurdek powiedział, że jest bardzo zadowolony po każdej akcji, ale po tej jest po prostu szczęśliwy. - Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! - Oświadczył z zachwytem.
iparts.pl