Kibice Resovii pobili uczestników dyskoteki?

2011-02-09
Kibice Resovii pobili uczestników dyskoteki? Możliwe, że za najazd na dyskotekę w Łukawcu i pobicie jej uczestników odpowiedzialni są kibice Resovii Rzeszów. Do sprawców udało się dotrzeć dzięki temu, że jednemu z nich zdarto z głowę kominiarkę.

30 stycznia, w niedzielę tuż po północy, przed dom ludowy w Łukawcu k. Rzeszowa, gdzie trwała dyskoteka, podjechały dwa samochody: fiat ducato i osobowy opel. Wyskoczyło z nich kilku zamaskowanych napastników, którzy zaatakowali stojące osoby przed lokalem. Część sprawców wdarło się na salę dyskoteki.

- Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało - relacjonuje Zbigniew Kocój z rzeszowskiej policji.

Bójka nie trwała długo. W trakcie szamotaniny uczestnicy dyskoteki jednemu z napastników ściągnęli kominiarkę z głowy, któremu ostatecznie udało się uciec. - Mężczyzna ten został potem rozpoznany przez osoby bawiące się na dyskotece. Było to bardzo pomocne, bo w tym lokalu nie ma monitoringu - dodaje Kocój.

Zatrzymania sprawców zaczęły się w miniony czwartek, kontynuowano je także w piątek. W ręce rzeszowskich kryminalnych wpadło dziewięciu mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat. - Nie wykluczamy, że sa to kibice Resovii Rzeszów - stwierdza krótko Zbigniew Kocój. 16-latek stanie przed sądem rodzinnym, pozostałym mężczyznom grozi do 3 lat więzienia. Wszyscy przyznali się do winy.
iparts.pl