Przedszkole dla kibiców

2010-11-13

Fani hamburskiego klubu piłkarskiego FC St. Pauli, chcący upewnić się, że ich dzieci podzielą w przyszłości miłość do klubu, będą mogli posyłać je do nowego przedszkola przy stadionie. Z jego okien roztacza się widok na boisko.

Klub Bundesligi ogłosił, że decyzja wybudowania przedszkola o nazwie "Gniazdo Pirata" (fani klubu używają pirackiej flagi jako swego znaku rozpoznawczego) jest częścią planu renowacji stadionu Millerntor, położonego w sercu ludnej dzielnicy Hamburga.

Przedszkole zostanie otwarte jeszcze w tym miesiącu i ma zapewnić całodzienną opiekę nad setką dzieci, od wieku niemowlęcego do lat sześciu. Będzie też otwarte w dniach meczów St. Pauli, umożliwiając kibicom pozostawianie ich pociech na czas oglądania spotkań na stadionie.

Kibice St. Pauli znani są ze swoich lewackich poglądów. Nie dziwi więc innowacyjny projekt mający za zadanie wychowywać przyszłe pokolenia w duchu wartości tolerancji i politycznej poprawności. Smuci jedynie fakt, że próżno szukać podobnych inicjatyw na prawej stronie sceny, zdecydowanie bliższej polskim fanatykom.