Karol Świderski, 3.06.2026

Karol Świderski oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź

Fot. Emilia Krawczyk/REPORTER/East News
2026-06-19

29-letni Karol Świderski, lewonożny środkowy napastnik i reprezentant Polski, został nowym zawodnikiem Widzewa Łódź. Piłkarz związał się z łódzkim klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2029 roku.

Po podpisaniu umowy zawodnik nie krył zadowolenia z powrotu do kraju:
„Stęskniłem się za Polską, bo możliwość bycia u siebie daje duży komfort w życiu codziennym. Cieszę się z tego powrotu i mam nadzieję, że jestem w dobrym wieku, żeby pokazać, że mogę jeszcze dużo zrobić. Czekam z niecierpliwością na pierwsze treningi. Widzew to duży projekt, już zimą przyszło tu wielu świetnych piłkarzy. Mamy dobrego trenera i jeżeli wszystko odpowiednio zagra, to wierzę w to, że poprawimy wynik z poprzedniego sezonu i powalczymy o coś fajnego dla naszych kibiców”.

W nowym zespole Świderski będzie występował z numerem 28 na koszulce.

Do Widzewa trafia po półtorarocznym pobycie w greckim Panathinaikosie, gdzie rozegrał udane mecze, co potwierdza zdobycie przez niego 7 bramek i zanotowanie 13 asyst.

iparts.pl
Zobacz także