
Lewy bramkostrzelny w klubie, ale w kadrze niekoniecznie
Robert Lewandowski zachwyca dyspozycją w ostatnich tygodniach i można mieć nadzieję, że przełoży ją na mecze kadry. Bowiem w reprezentacji strzelanie goli nie idzie mu ostatnio najlepiej i długo czeka na bramkę strzeloną z gry.
Polska reprezentacja nie jest bramkostrzelną ekipą, jednak nie przeszkadza to Robertowi Lewandowskiemu w strzelaniu kolejnych goli i śrubowanie rekordu. Ma ich na koncie już 84, a w tym roku w ciągu 8 spotkań zdobył 2 (ze Szkocją i Francją). Problem naszego napastnika jest natomiast taki, że na listę strzelców od długiego czasu wpisuje się jedynie po pewnie wykonanych rzutach karnych. Na gola z akcji czeka bowiem bardzo długo.
Ostatni mecz Lewandowskiego w kadrze z bramką z gry to starcie towarzyskie z Łotwą. Wówczas wykorzystał on wrzutkę Nicoli Zalewskiego i ustalił wynik pojedynku na 2:0. Oznacza to, że nasz kapitan na gola z akcji czeka już 595 minut!
Jeszcze gorzej wygląda statystyka, jeśli chodzi o bramki z akcji w meczach o punkty. Wówczas musimy się cofnąć do starcia z Wyspami Owczymi na początku września 2023 roku, a licznik odliczył od tamtego momentu już 679 minut, co przekłada się na ponad 11 godzin.
AŁ
Fot.:Wojciech Olkusnik/East News