josue legia pozegnanie

Gwiazdy Ekstraklasy odchodzą z klubów

Fot. eastnews
2024-07-01

Nie tak dawno zawodnicy Ci stanowili o sile swoich zespołów w Ekstraklasie. Od dzisiejszego dnia są jednak wolnymi zawodnikami i muszą szukać sobie nowych pracodawców. Czy byli gwiazdorzy nadal zostaną w Polsce?

Jednym z najgłośniejszych nazwisk, które zdecydowało się na odrzucenie oferty kontraktowanej z Ekstraklasy jest Erik Exposito. 28-latek przyjął ofertę innego klubu, jednak transakcja nie została dopięta i 164-krotny reprezentant Śląska Wrocław jest obecnie bez zatrudnienia. Zgoła inaczej wyglądały ostatnie miesiące u zawodników Legii. Josue i Yuri Ribeiro mieli ochotę zostać w Warszawie, ale inne plany miał ich klub. Obie nie tak dawno gwiazdy zespołu muszą więc szukać nowego pracodawcy.

Chęci na przedłużenie współpracy z Danim Pacheco nie miał również Górnik Zabrze. Doświadczony Hiszpan reprezentował już w swojej karierze barwy 13 zespołów i z pewnością nie będzie miał problemów ze znalezieniem kolejnego zainteresowanego. Podobnie wygląda sytuacja Borisa Sekulicia, którego W Zabrzu także nie widzi Jan Urban.

Ze swoimi zespołami pożegnali się także inni zawodnicy, którzy nie tak dawno imponowali nam swoimi umiejętnościami, ale obecnie są zdecydowanie w schyłkowych etapach swoich karier. Mowa tu m.in. o Barrym Douglasie z Lecha Poznań czy Danim Ramirezie z ŁKS-u.

Wietrzenie szatni odbyło się też m.in. w Widzewie, z którego odeszło aż 4 zawodników (Jakub Szymański, Serafin Szota, Ernest Terpiłowski i Paweł Zieliński). 

Fot.: Adam Jankowski/Polska Press/East News 

iparts.pl